Portal koszykarski

Wszystko to, co nie pasuje do powyższych działów (filmy, muzyka itp.)

Moderator: BlackMamba

Portal koszykarski

Postprzez snickers1906 » wtorek, 16 września 2014, 21:43

Witam,
wpadliśmy z kolegą na pomysł stworzenia portalu koszykarskiego aby scalić w jednym miejscu całą Naszą koszykarską rodzinę. Główna idea opierać się będzie na wyszukiwaniu koszykarskich talentów z całego kraju. Ponadto pod stronę będzie podłączony blog, a także sklep. W sklepie planujemy sprzedawać odzież własnej marki, dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. Ponadto w przyszłości planujemy zorganizować campy dla najmłodszych. Dodatkowym pomysłem jest założenie stowarzyszenia, które będzie pomagało najzdolniejszym młodym zawodnikom nawiązać kontakty z amerykańskimi uczelniami. Co o tym myślicie? Jakieś porady sugestie? Chcielibyśmy rozwinąć ten piękny sport jakim jest koszykówka. Moim osobistym marzeniem jest aby koszykówka rozwinęła się w Polsce tak jak niegdyś siatkówka.
snickers1906
Sixth Man

Polubienia: 35
Otrzymane polubienia: 26
per aspera ad astra

Re: Portal koszykarski

Postprzez airmax » środa, 17 września 2014, 09:23

Damn. Trzymam za Ciebie kciuki chłopie bo cel masz zajebisty.
airmax
All-Star

Polubienia: 64
Otrzymane polubienia: 106

Postprzez gugf2 » środa, 17 września 2014, 22:28

Napisz do ministerstwa sportu ze stworzonym biznes planem, może Cie wspomogą. Ogólnie pomysł bardzo fajny, będziesz potrzebował dużo środków finansowych, bo prowadzenie nawet małej sekcji koszykarskiej trochę kosztuje.
gugf2
Role Player

Polubienia: 2
Otrzymane polubienia: 1

Postprzez BlackMamba » czwartek, 18 września 2014, 06:38

Te pytania właśnie nasuwają się same, czy oprócz planu macie coś jeszcze, a przede wszystkim wsparcie finansowe. Start będzie łatwy, ale rozwijanie i utrzymanie tego już na pewno nie.
BlackMamba
Moderator

Polubienia: 1
Otrzymane polubienia: 20
Kobe Bryant: “I was probably born a scorer, but I was made a winner.”

Postprzez snickers1906 » czwartek, 18 września 2014, 07:34

O tym dofinansowaniu od ministerstwa to myśleliśmy już w ramch stowarzyszenia. Na dzień dzisiejszy mamy bloga, landing page, ostatnio ostro kombinujemy nad sklepem, nad jakąś pożyczką i szwalnią, sprawę całego portalu musimy jeszcze omówić, żeby było to dość jasne i klarowne dla odwiedzających, bo jednak kwestia z wyszukiwaniem talentów jest dla nas najważniejsza i nie chcemy tego w żaden sposób zepsuć, mniej więcej chodzi oto żeby stworzyć profil danego zawodnika, dodawać do niego statystyki z meczów, jakieś filmiki, w pewien sposób promować go do innych klubów. Jako portal to chemy również zamieszczać tam info ze świata koszykówki, stworzyc serię filmików z różnymi trenerami pokazującymi jakieś metody treningowe, dział , w którym umieścilibyśmy informacje o eventach koszykarskich orgaizowanych w regionie, bo przyznam, że czasami aby dowiedzieć się o jakimś streetballu to trzeba mieć duże szczęście, oczywiście na fb są dostępne info ale skumulowanie tego wszystkiego w jednym miejscu, bardzo przejrzyście pomogłoby wielu osobom moim skromnym zdaniem. Pomysły oczywiście są, jesli ktoś chciałby pomóc to chętnie skorzystamy z pomocy, chociażby umieścic jakiś wpis na blogu, czy posłużyć przydatną informacją.

oto linki do tego co już mamy:
http://basketfamily.pl/
http://blog.basketfamily.pl/
https://www.facebook.com/basketmaniacy
snickers1906
Sixth Man

per aspera ad astra

Postprzez Air » czwartek, 18 września 2014, 10:09

snickers1906 napisał(a):Witam,
wpadliśmy z kolegą na pomysł stworzenia portalu koszykarskiego aby scalić w jednym miejscu całą Naszą koszykarską rodzinę. Główna idea opierać się będzie na wyszukiwaniu koszykarskich talentów z całego kraju. Ponadto pod stronę będzie podłączony blog, a także sklep. W sklepie planujemy sprzedawać odzież własnej marki, dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. Ponadto w przyszłości planujemy zorganizować campy dla najmłodszych. Dodatkowym pomysłem jest założenie stowarzyszenia, które będzie pomagało najzdolniejszym młodym zawodnikom nawiązać kontakty z amerykańskimi uczelniami. Co o tym myślicie? Jakieś porady sugestie? Chcielibyśmy rozwinąć ten piękny sport jakim jest koszykówka. Moim osobistym marzeniem jest aby koszykówka rozwinęła się w Polsce tak jak niegdyś siatkówka.

Pomysł bardzo fajny oczywiście ale trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań związanych z projektem:
1. Jak chcecie wyszukiwać talenty w kraju? Przez Internet? Zatrudniać scoutów? Jeżeli to drugie, to skąd ich weźmiecie? W czym będą oni lepsi od scoutów, których posiadają drużyny z topowych lig w Polsce, NBA i z innych krajów?
2. Co będzie ukazywać się na blogu?
3. Czy macie osoby, które są instruktorami, mają doświadczenie itd. w prowadzeniu campów? W czym będą one lepsze od innych? Co będzie ich wyróżniać?
4. Jak widzisz nawiązywanie kontaktów z amerykańskimi uczelniami? Macie jakieś wtyki już, kontaktowaliście się kiedyś z amerykańskimi uczelniami w tej sprawie? Czy opłacalibyście pobyt tych młodych zawodników na uczelni, czy też Wasze zadanie ograniczyłoby się do poinformowania amerykańską uczelnię o uzdolnionym zawodniku?

To co zaprezentowałeś to duży projekt, a właściwie pomysł na działalność, w której powinna brać udział ogromna ilość osób, mająca doświadczenie w niektórych kwestiach i odpowiednie kwalifikacje do zarządzania całością i poszczególnymi działami. To zdecydowanie coś więcej niż zwykły portal koszykarski z dodatkami, dlatego sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy podołacie i jesteście w stanie się tym wszystkim zająć, wiecie konkretnie jak się do tego zabrać itd.

snickers1906 napisał(a):O tym dofinansowaniu od ministerstwa to myśleliśmy już w ramch stowarzyszenia. Na dzień dzisiejszy mamy bloga, landing page, ostatnio ostro kombinujemy nad sklepem, nad jakąś pożyczką i szwalnią, sprawę całego portalu musimy jeszcze omówić, żeby było to dość jasne i klarowne dla odwiedzających, bo jednak kwestia z wyszukiwaniem talentów jest dla nas najważniejsza i nie chcemy tego w żaden sposób zepsuć, mniej więcej chodzi oto żeby stworzyć profil danego zawodnika, dodawać do niego statystyki z meczów, jakieś filmiki, w pewien sposób promować go do innych klubów. Jako portal to chemy również zamieszczać tam info ze świata koszykówki, stworzyc serię filmików z różnymi trenerami pokazującymi jakieś metody treningowe, dział , w którym umieścilibyśmy informacje o eventach koszykarskich orgaizowanych w regionie, bo przyznam, że czasami aby dowiedzieć się o jakimś streetballu to trzeba mieć duże szczęście, oczywiście na fb są dostępne info ale skumulowanie tego wszystkiego w jednym miejscu, bardzo przejrzyście pomogłoby wielu osobom moim skromnym zdaniem. Pomysły oczywiście są, jesli ktoś chciałby pomóc to chętnie skorzystamy z pomocy, chociażby umieścic jakiś wpis na blogu, czy posłużyć przydatną informacją.

oto linki do tego co już mamy:
http://basketfamily.pl/
http://blog.basketfamily.pl/
https://www.facebook.com/basketmaniacy

Skumulowanie informacji o koszykarskich eventach to akurat na pewno strzał w dziesiątkę. Świetny pomysł, na pewno wypali i przyciągnie uwagę ludzi.

Więcej pomysłów Wam nie potrzeba. Teraz potrzeba tylko konkretów, bo stworzenie strony to nie problem ale działalność na tak szeroką skalę wymaga załatwienia wielu spraw. Poza tym moim zdaniem, nie ma też sensu zabierać się za wszystko od razu - lepiej rozwijać się powoli ale ciągle. Zobaczyć, które rzeczy okazały się być dobrym pomysłem i cieszą się zainteresowaniem, a które nie.

EDIT: Jeżeli chodzi o te filmiki, w których trenerzy pokazują różne metody, to jest ich całkiem dużo w sieci i na początku myślę, że dobrym pomysłem byłoby przetłumaczenie ich, wklejenie napisów do filmu i podzielenie się tym z odbiorcami. Myślę, że każdemu to by się przydało.
Air
Administrator Główny

Polubienia: 180
Otrzymane polubienia: 102

Postprzez snickers1906 » czwartek, 18 września 2014, 10:55

Pomysł bardzo fajny oczywiście ale trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań związanych z projektem:
1. Jak chcecie wyszukiwać talenty w kraju? Przez Internet? Zatrudniać scoutów? Jeżeli to drugie, to skąd ich weźmiecie? W czym będą oni lepsi od scoutów, których posiadają drużyny z topowych lig w Polsce, NBA i z innych krajów?
2. Co będzie ukazywać się na blogu?
3. Czy macie osoby, które są instruktorami, mają doświadczenie itd. w prowadzeniu campów? W czym będą one lepsze od innych? Co będzie ich wyróżniać?
4. Jak widzisz nawiązywanie kontaktów z amerykańskimi uczelniami? Macie jakieś wtyki już, kontaktowaliście się kiedyś z amerykańskimi uczelniami w tej sprawie? Czy opłacalibyście pobyt tych młodych zawodników na uczelni, czy też Wasze zadanie ograniczyłoby się do poinformowania amerykańską uczelnię o uzdolnionym zawodniku?

1. Ogólna idea ma się opierać na stworzeniu sprytnego sposobu wyszukiwania talentów przez internet, dlatego musimy to bardzo szczegółowo przemyślec, zamysł jest taki aby trenerzy, sędziowie, działacze, zgłaszali takich zawodników na stronkę, nie jest wykluczone, że ktoś od nas pojedzie oglądać takiego zawodnika, napisze o nim szczegółowy raport, opisze jego mocne i słabe strony, czy nawet zmixuje filmik jak te z draft expressu. Na razie nie planowaliśmy zatrudnienia scoutów ale to naprawdę dobry pomysł.

2. Otóż na blogu wpis umieścić może każdy oczywiście w tematyce koszykarskiej, liczymy na czynny udział trenerów, którzy opisza swoje metody treningowe, doradzą coś w sprawach diety itp.; sędziów, którzy podzielą się swoimi opiniami; dodatkowo planuję wypuścic cykl artykułów o klubach NBA np. opisac ich historię, jakieś ciekawostki, historię logo i nazwy, nie ukrywam, że liczę w tym segmencie na pomoc polskich miłośników NBA, dlatego w swoim czasie zwrócę sie o pomoc na polskich fanpagach klubów NBA; jeszcze do tego zwykli użytkownicy będą mogli opisac swoje wrażenia z eventów koszykarskich, przeróżnych tripów.

3. Campy to przyszłościowa sprawa, ma to wyglądac w ten sposób, że zbieramy dzieciaków z naszej stronki i organizujemy dla nich camp, mamy paru znajomych młodych trenerów, którzy posiadają innowacyjne podejście do treningu, ponadto kolega jest sędzią i zawodnikiem więc non stop obraca się w tym gronie i co chwilę poznaje kogoś nowego. Ale tak jak napisałem wcześniej planujemy to rozwinąć dopiero po jakimś czasie, gdy nabierzemy troche więcej doświadczeniai zbierzemy potrzebne fundusze.

4. To jest nasz ostateczny cel, założenie takiego stowarzyszenia. Na razie nie posiadamy takich kontaktów, ale przewiduję, że w miarę ewolucji projektu takie szansa na pewno się przydarzy. Ogólnie chcelibyśmy przedstawić/rozłożyć zawodnika na części pierwsze i pokazać go uczelni. Mam nadzieję, że pieniążki na wyjazd by się znalazły, moim zdaniem uczelnia widząc potencjał zawodnika sama chciałaby ufundować taki trip. Do tego wsparcie sponsorów czy ministerstwa sportu na pewno ułatwiłoby nam zabawę.

Jesteśmy świadomi tego, że mega trudna droga przed nami, na razie parę osób zgłosiło chęć pomocy, staramy się wszytko robić powolutku, bez pośpiechu aby nie zniechęcic się na samym początku, ale jesteśmy tym pomysłem naprawde podekscytowani i zafascynowani.

Bardzo wam wszystkim dziękuję za porady i liczę na więcej w miarę rozwoju.
Dzięki Wam wpadłem w trakcie pisania tego posta na masę udoskonaleń.

Taki nieco oderwany od rzeczywistości pomysł, sądzicie, że w Polsce dałoby się skonstruować coś na wzór amerykańskiego draftu? Oczywiście nie w identycznej formie ale coś podobnego?

EDIT:
EDIT: Jeżeli chodzi o te filmiki, w których trenerzy pokazują różne metody, to jest ich całkiem dużo w sieci i na początku myślę, że dobrym pomysłem byłoby przetłumaczenie ich, wklejenie napisów do filmu i podzielenie się tym z odbiorcami. Myślę, że każdemu to by się przydało.

Myślę, że to dobry pomysł, muszę to wziąć pod uwagę. Dziękuję.
Tak jak się spodziewałem z Wami nie zginę ;)
snickers1906
Sixth Man

per aspera ad astra

Postprzez Zubr » piątek, 19 września 2014, 10:32

Z własnego doświadczenia wiem, że ciężko znaleźć środki na finansowanie portalu o niszowym sporcie. A tym bardziej portalu, który raczej nie będzie generował wiele wyświetleń. Początkowo raczej nie potrzeba wiele pieniędzy, ale w miarę rozwoju rosną koszty, serwer, domena, a i w końcu dodawanie funkcjonalności i zmiany szaty graficznej, podróże.

Kiedyś miałem podobny pomysł jak Twój, tylko dotyczący piłki ręcznej. I doszedłem do wniosku, że system rozbudowywany przez osoby trzecie nie ma sensu.
Przede wszystkim trenerzy nie mają żadnego powodu, żeby dodać swoich zawodników do takiej bazy, ponieważ ani oni ani klub nie mają z tego żadnych pieniędzy, a tracą swój czas na przygotowanie materiałów. To nie jest piłka nożna, w której za ukształtowanych wychowanków można dostać za granicą niezłą kasą. A z miłości do swoich chłopaków też nie będą pracować po godzinach.
Jedynie samym zawodnikom zależy żeby znaleźć się w bazie, ale żaden szanujący się trener nie podejmie decyzji choćby o zobaczeniu chłopaka na żywo, na podstawie samooceny zawodnika.

Także albo sami zabieracie się za skauting, albo werbujecie innych ludzi do tej roli.
Sprawdźcie czy w związku koszykówki nie istnieje centralna baza koszykarzy.
Pytanie kto będzie odbiorcą takiej bazy zawodników. Polskie kluby, które stać na skautów, nie potrzebują, a te które nie stać na skautów nie będzie stać na ściągnięcie zawodnika choćby nawet z sąsiedniego województwa. No chyba, że na koszt rodziców. Dlatego może się okazać, że władujecie masę roboty i czasu w bazę danych, która będzie sztuką dla sztuki.
Można celować w europejskie kluby i amerykańskie uczelnie, ale materiały trzeba by tłumaczyć na angielski, a to znowu podnosi koszty. No i tak jak piszesz potrzebne by były kontakty, kontakty i kontakty.

Druga sprawa to praca pasjonatów. Dopóki będą uczyć się / studiować jest wszystko ok, ale jak zacznie się życie na własną rękę to gwarantuje, że błyskawicznie się wykruszą, zostanie garstka. No chyba, że godziwie im zapłacicie za pracę.

Wcześniejsze posty z braku czasu, czytałem trochę pobieżnie, więc jeśli wyjaśniłeś już jakąś kwestie o której piszę to wybacz :)
Zubr
Role Player

Polubienia: 4
Otrzymane polubienia: 4

Powrót do Pozostałe