Dziś premiera książki "Kobe Bryant Showman"!

Publikacje ze strony LAKERS LAND - Artykuły, Gameday'e, Newsy, Wywiady itd.

Moderatorzy: january, Air, Sebastian26, kar_fran, jedrzej.nowe

Dziś premiera książki "Kobe Bryant Showman"!

Postprzez Air » wtorek, 11 kwietnia 2017, 14:54

To jest tylko wstęp do publikacji z serwisu Lakers Land. Aby zobaczyć całość kliknij tutaj »

To właśnie dziś - 11 kwietnia 2017 roku ruszyła polska premiera biografii Kobe'ego Bryanta, autorstwa Rolanda Lazenby'ego. Jak dobrze wiemy, Kobe Bryant nigdy nie potrafił radzić sobie z porażkami. Tak było od początku jego kariery w National Basketball Association. W sezonie 1996/1997 Los Angeles Lakers przegrali w fazie playoffs rywalizację z Utah Jazz, a debiutujący w nich Kobe spudłował cztery rzuty. Jak pisze Roland Lazenby w książce „Kobe Bryant. Showman”, reakcja zawodnika była bardzo ostra, o czym po latach opowiedział autorowi Sonny Vaccaro, marketingowiec Adidasa.
Air
Administrator Główny

Polubienia: 180
Otrzymane polubienia: 102

Re: Dziś rusza premiera książki "Kobe Bryant Showman"!

Postprzez szymken » wtorek, 18 kwietnia 2017, 08:42

Skończyłem i jak dla mnie książka warta polecenia. Poza głównym bohaterem, jest tu opisane wiele różnych ciekawych rzeczy związanych z Lakers, ale też np. z ligami Sonny Hilla, osobą Vaccaro i całą otoczką kontraktów na buty itp. Książka pomaga zrozumieć czemu z Shaqiem sytuacja skończyła się tak, a nie inaczej i właściwie inaczej nie mogła. Wpływ Wintera, podejście Jaxa do Kobe i wiele więcej przynajmniej dla mnie bardzo ciekawych info, których nie znałem. Zwłaszcza z czasów początków, kiedy dostępu do internetu nie było, a tu jest to dokładnie opisane.

Książka zapewne krytyków nie przekona do Mamby, ale i tak warto ;) .
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 258
Otrzymane polubienia: 175

Postprzez StaryFan » wtorek, 18 kwietnia 2017, 10:54

szymken napisał(a): Poza głównym bohaterem

Pomyślałeś, że "główny bohater" "autoryzował" punkt widzenia autora?

Sprawdź ile Tex miał wtedy lat, a wyrobisz sobie zdanie na temat tego "wpływu".
Winter miał przede wszystkim wpływ na Jaxa i jego postrzeganie koszykówki, ale to raczej znacznie wcześniej.
StaryFan
Starter

Polubienia: 28
Otrzymane polubienia: 61

Postprzez szymken » wtorek, 18 kwietnia 2017, 15:14

Pomyślałem, ale moim zdaniem nie wyszła z tego laurka dla KB, a mniemam , że o to Ci mnie więcej chodzi. Sprawy są ukazane z punktów widzenia dziennikarzy i osób z otoczenia i nie widzę, żeby było to pokazane tylko tak jak Kobe mógłby sobie tego życzyć. Shelley Smith i sprawa z oskarżeniem o gwałt i to, że Kobe z nią nie gadał po wywiadzie o tej sprawie, czy późniejszy gest w jej kierunku zapewne mu chluby nie przynosi. To tylko przykład, ale jest tego sporo.

Nie mam wątpliwości, że Kobe musiał wiedzieć jak książka będzie wyglądać ( treść) , ale sterowanej z tyłu bym tej książki nie nazwał.

Co do Texa piszę o treningach z nim, rozmowach itd. Czy to wpływ ? IMO tak, choć na ile to podziałało na Kobe to sobie mogę przypuszczać. Co do samego Texa to wiem, że to on jest twórcą i głównym mózgiem operacji trójkąt. Nie mam tutaj nawet połowy Twojej wiedzy, więc nie mam zamiaru się tu wymądrzać.

Tyle, jak dla mnie warto, ale jeśli ktoś uznaje książkę za niewartą, bo jest nieobiektywna, oczywiście ma tego prawo.
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 258
Otrzymane polubienia: 175

Postprzez StaryFan » wtorek, 18 kwietnia 2017, 15:50

szymken napisał(a):Tyle, jak dla mnie warto, ale jeśli ktoś uznaje książkę za niewartą, bo jest nieobiektywna, oczywiście ma tego prawo.

Przecież nie o to chodzi. Po zakończeniu kariery przez jakąkolwiek "osobowość", pojawia się autor z wydawcą chcący zarobić.
Aby książka była warta czytania, musi opisywać nieznane fakty, ewentualnie znane, ale z odmiennej perspektywy lub w sposób co najmniej kontrowersyjny. Zawodnik odcina kupony, wydawca i autor zarabiają dolary.
Ile było książek o MJ. Dzisiaj na forum poczytasz jakim był psychopatą, jak żądza wygrywania uczyniła go człowiekiem ogarniętym obsesją i inne bzdury, które mędrcy wyczytali z ksiąg wydanych przed swoim poczęciem. A to najbardziej normalny facet od czasu DrJ, który potrafił pochlać przed meczem PO, spędzić noc w kasynie i nie zbankrutować jak 85% o których nie opłaca się nic napisać (vide słynna grypa).

Książki zawsze warto przeczytać. Ale na te "made in USA" o "bohaterach" patrzmy przez palce. Spidermany, supermany i inne many powstają według psychologów z uwagi na brak własnej historii (a raczej historię krótką i niechlubną). Stąd kreowanie auto-bohaterów w każdej maści i postaci.

Biorąc pod uwagę ilość owych kreacji - coś musi być na rzeczy ;)
StaryFan
Starter

Polubienia: 28
Otrzymane polubienia: 61

Powrót do LAKERS LAND