19/10/2017 Clippers vs Lakers

Publikacje ze strony LAKERS LAND - Artykuły, Gameday'e, Newsy, Wywiady itd.

Moderatorzy: january, jedrzej.nowe, Air, kar_fran

19/10/2017 Clippers vs Lakers

Postprzez kar_fran » czwartek, 19 października 2017, 21:37

To jest tylko wstęp do publikacji z serwisu Lakers Land. Aby zobaczyć całość kliknij tutaj »

Lakers nie sprostali Clippers w premierowym sezonu. Bardzo słabo wypadł debiut Lonzo Balla, który trafił jedynie jeden z sześciu rzutów. Znakomicie i pieczołowicie przypilnował go jeden z najlepszych defensorów obwodowych Patrick Beverley. Pierwsze skrzypce zagrali w tym spotkaniu podkoszowi. Zarówno po stronie Lakers jak i przede wszystkich Clippers. Najlepszym punktującm spotkania był Blake Griffin. Gwiazda gości zdobyła aż 29 punktów, trafiając 12 z 23 rzutów. Dołożył do tego 12 zbiórek i 3 asysty. Obok niego znakomicie zagrał także DeAndre Jordan, który poza 14 punktami, przechwycił także 24 zbiórki. Po stronie Lakers czołowym strzelcem był Brook Lopez, który potwwierdził, że ma szansę zostać największą gwiazdą ekipy Luke'a Waltona. W pierwszej piątce razem z nim pojawił się Larry Nance Jr. i pokazał, że może na stałe zagościć w podstawowym składzie. Syn byłego gracza NBA zdobył 14 punktów i dodał do tego 12 zbiórek, trafiając 7 z 11 rzutów. Wygląda więc na to, że Julius Randle na dłużej zasiądzie na ławce rezerwowych. Predysponowany na lidera drużyny Brandon Ingram wypadł jeszcze słabiej niż Lonzo Ball, pudłując 12 z 15 rzutów. Lakers wyraźnie odstawali poziomem od rywali i wydaje się, że nic wielkiego w tym sezonie nie ugrają. Przynajmniej jeśli konferencja zachodnia dalej będzie tak przepełniona gwiazdami. A na zmiany w składach prędko się nie zanosi. Nawet skazywani na porażkę na zachodzie Clippers byli dużo lepsi od Lakers. Luke Walton i jego młodzież mają wiele do poprawienia.
kar_fran
Administrator

Polubienia: 0
Otrzymane polubienia: 2

Re: 19/10/2017 Clippers vs Lakers

Postprzez StaryFan » piątek, 20 października 2017, 09:32

Tak się zastanawiam, czy to, że Jaylen Brown wygląda jak 30 letni weteran, a BI jak gimbaza to wina złego wyboru, czy FO LAL.
Fakt jest taki, że większość tankujących zespołów wyłapała podwaliny przebudowy, masę talentu, a LAL jak byli w czarnej, tak dalej są.
Nasz HC już nie wygląda tak rewelacyjnie? - a kiedyś wyglądał?

Z pozytywów:
- DAR fajnie pogrywa w Nowych Jorkach. :)
- LNJ wyglądał jak gracz NBA.
- Deng nie umarł ze starości.
- Zgwałcili Bonzo tylko mentalnie (PB miał inne plany).
- Ingram trafiał wolne.
- HC ma nową tablicę do rysowania.

Nie może być inaczej, skoro na czele stoi facet, który dwie dekady wstecz prowadził LAL jak Zibi polską reprezentację.
StaryFan
Starter

Polubienia: 29
Otrzymane polubienia: 64

Postprzez Darek » piątek, 20 października 2017, 18:33

Obejrzałem 3 kwarty, na więcej nie pozwolił czas, ale może i dobrze, bo wiele pociechy z patrzenia na Lakers w przeciwieństwie do otwarcia w zeszłym roku nie miałem.

Mamy 2 prospektów, z których każdy w tak fundamentalnym elemencie koszykarskiego rzemiosła jak rzut bardzo mocno kuleje. Nie uważam aby to było najszczęśliwsze zestawienie, ale jak widać w klubie widzą to inaczej, skoro pozbyć postanowiono się Russella. Nie ukrywam również, że Ball właśnie pod tym względem rozczarowuje mnie najbardziej. Ncaa nie oglądałem, ale coś tam zawsze przeczytałem i pamiętam, że jego rzut wedle co niektórych miał dobrze wpasować się w nba ze względu na zasięg i bardzo dobry procent trafień. Tymczasem zarówno w lidze letniej jak i dzisiaj nie było widać by on nawet gdy ma otwartą pozycję rzucał pewnie, o jakiejkolwiek przyzwoitej skuteczności nawet nie wspominając.
Darek
Starter

Polubienia: 145
Otrzymane polubienia: 68

Postprzez StaryFan » piątek, 20 października 2017, 19:23

Darek napisał(a): Ncaa nie oglądałem, ale coś tam zawsze przeczytałem i pamiętam, że jego rzut wedle co niektórych miał dobrze wpasować się w nba ze względu na zasięg i bardzo dobry procent trafień. Tymczasem zarówno w lidze letniej jak i dzisiaj nie było widać by on nawet gdy ma otwartą pozycję rzucał pewnie, o jakiejkolwiek przyzwoitej skuteczności nawet nie wspominając.

Ball w NCAA rzucał na większym zasięgu, fakt, ale raczej z uwagi na ograniczony repertuar zwodów niż zawrotną skuteczność.
Ingram natomiast to ciekawa sprawa, bowiem w NCAA był bardzo pewną opcją na dystansie, dalekim półdystansie. Podkreślano plastykę rzutu itd. itp. Red flag dotyczył FT które jakoś szczególnie mają wpływ na 3 w NBA.
Balla nie widziałem w TOP 6 draftu, a na pewno nie przed DSJ. Facet jak nie grał HCO tak nie gra dalej i z tym rzutem i pierwszym krokiem grać nie będzie. Samo TO nic w NBA nie znaczy, a w PO można je o kant rozbić.
Tatum który ma kompetencje ofensywne dwie półki wyżej od naszych 2 prospektów razem wziętych zap.... w obronie z językiem na brodzie dłuższym niż krawat Waltona, oddając kilka rzutów. Nasza młodzież kolekcjonuje nietrafione jumperki, niedoloty.
Nie byłem fanem DAR, ale jak masz faceta który gra HCO i tłucze picki, to nie wymieniasz go na gościa tylko z TO, bez obrony i atletyzmu (Ball).
Reasumując, nie pojechali po dnie z tankowaniem = brak chociaż jednego pierwszego picku. Wybierali mocno tak sobie (mockowe wybory, zero ryzyka). I najważniejsze, czy FO LAL jest w stanie rozwijać młodych. Wygląda, że nie, raczej ich zwijają. DAR lepiej wygląda poza LAL, a wszyscy dokładnie WSZYSCY, zaliczyli regres. Walton wygląda jakby nie kojarzył faktów na meczu, a z GSW to i Rolex lał wszystkich jak leci. Zawdzięczają mu kontrakt ruskiego i 2 nr draftu który oddali za spuszczenie wtopy. Tak źle nie było nigdy, ba tyle gniotów nie było od początku powstania organizacji.
Porównując Waltona do HC Bostonu, to co mi się rzuca w oczy to ciągle otwarta gęba i nieustająca tęsknota (oby nie za rozumem) malująca się na obliczu HC (asystenta?) LAL.
StaryFan
Starter

Polubienia: 29
Otrzymane polubienia: 64

Postprzez Darek » piątek, 20 października 2017, 19:47

Co do Ingrama to z tego co pamiętam on chyba miał problemy ze skutecznością, tzn. miewał dobre spotkania z ok. 20 punktami w meczu, ale zdarzały mu się również takie gry, gdy jego procenty były bardzo słabe jak na prospecta draftu (mówię ogółem, nie o samych jumperkach).

O DSJ nie ma już co debatować bo zdanie mieliśmy tu wszyscy społem podobne, nie wiem za to czy z perspektywy czasu nie lepiej było pójść w opcję zatrzymania Russella i trejdowania Ingramem za George'a, na którego zęby ostrzyła sobie przecież Indiana i który pozwoliłby dopiąć ten trade. Zwycięstw w takim układzie pewnie byłoby więcej, drużyna za rok byłaby ciekawszym miejscem dla wolnych agentów, a sam roster lepiej przystosowany do specyfiki dzisiejszej NBA.
Darek
Starter

Polubienia: 145
Otrzymane polubienia: 68

Powrót do LAKERS LAND