Sezon 17/18

Dział do prowadzenia dyskusji na różne tematy związane z Lakers.

Moderator: BlackMamba

Sezon 17/18

Postprzez StaryFan » niedziela, 24 września 2017, 09:27

Najciekawszy od lat OS dobiega końca.
Nie wiem jak Presti za przepłaconego Victora Oladipo, Domantasa Sabonisa, przpłaconego Enesa "kebaba" Kantera & Douga McDermotta dostał Carmelo Anthon'ego and Paula George'a. Zrzucił balast i wyłowił PG i CA?

No cóż, na poprawienie nastrojów (nastrojów funduszu rodziny Buss) LAL zgwałcili ligę pod względem zysku 115 mln/y, drudzy GSW tracą ponad 20 %.
To co zrobili w OS Min, OKC, Boston, wywróci ligę na parę lat (pomijając GSW - tych nic i nikt nie wywróci - może jak Durant oprócz pisania do siebie, zacznie jeszcze ze sobą rozmawiać).

Jakie cele stawiacie na nadchodzący sezon? Jedno jest pewne, GSW należy przeczekać i tu się nic nie zmieni, bo są świetnie zarządzani i nawet jak dołożą kolejne 100 mln na wypłaty, podatki i Taxy, to wychodzą na zero.

Dla mnie osobiście miejsce nie ma znaczenia - liczę na progres Ingrama. I jak czekałem na zwyżkę u DAR'a, tak Ball mnie średnio interesuje.
Priorytetem byłoby podbicie ceny JR i JC i pogonienie za coś sensownego - za takie pakiety (znacznie gorsze) Poszedł PG, CA.
StaryFan
Starter

Polubienia: 29
Otrzymane polubienia: 66

Air lubi ten post.

Re: Sezon 17/18

Postprzez Air » poniedziałek, 25 września 2017, 17:30

Thunder po prostu rozwalili cały offseason. Bez względu na to, czy ten plan wypali, czy nie, na pewno warto było zaryzykować. Brawo.

Dla mnie również priorytetem będzie progres indywidualny zawodników, a nie miejsce w tabeli. Tutaj nie spodziewam się fajerwerków, bo nawet jeśli atak będzie grał zgodnie z oczekiwaniami, tak w defensywie LAL pewnie będą na szarym końcu. Oprócz Ingrama jednak również z zaciekawieniem będę śledził Balla, a przede wszystkim jego rzut. Przypuszczam, że w całym swoim debiutanckim sezonie, jego mechanika się nie zmieni ale jeśli zaliczy słabe procenty, to przypuszczam, że w lato będzie pracował nad zmianą techniki ze specjalistami. Już kilka byłych graczy radziło mu ją zmienić m.in. Kidd.

Obecnie najbardziej ciekawi mnie to, czy Thunder sprowadzając do siebie Anthony'ego, zaklepali sobie George'a na kolejne lata i tym samym zniszczyli marzenia Lakers o PG13. Osobiście uważam, że jeśli jakimś cudem piłki wystarczy dla trójki gwiazdorów OKC i nie będzie żadnych osobistych problemów (takich jak te z Dwightem w Lakers), to myślę że Jeziorowcy powinni szukać sobie nowej gwiazdy na rynku FA 2018.
Air
Administrator Główny

Polubienia: 180
Otrzymane polubienia: 102

Postprzez StaryFan » poniedziałek, 25 września 2017, 18:04

Air napisał(a): Osobiście uważam, że jeśli jakimś cudem piłki wystarczy dla trójki gwiazdorów OKC i nie będzie żadnych osobistych problemów (takich jak te z Dwightem w Lakers), to myślę że Jeziorowcy powinni szukać sobie nowej gwiazdy na rynku FA 2018.

Na dzisiaj, w następnym OS wszyscy 3 będą dostępni, o ile pączek ogarnie, że nie skosi takiej kasy z rynku. Pamiętajmy, że to drużyna RW, a ten bywa kapryśny, samolubny itd. itp. Chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby top FA olali LAL, a DAR ładował linijkę Hardena :) dodatkowo udając, że broni.
To się Magić ucieszy na te 0,5 mln, co mu ściągają z konta (wiem że ma 600, ale im zawsze mało), i ugryzie własną porcelaną we własną .....
Jak to mówią, pycha kroczy przed upadkiem, tfu, tfu.

Ball, już dzisiaj powinien zmienić technikę, beż względu na % inaczej zostanie mu myk w lewo i step b-ki, a to tyle co nic. Zamiast występować ze starym i facetami w stringach na ringu, mógłby skręcić oś tego swojego koślawca ze 20 stopni w prawo.

Ps.
OKC są faworytem do przejęcia D. Wade'a po wykupieniu kontraktu. LAL a.d. 12/13 i 2004?
StaryFan
Starter

Postprzez szymken » sobota, 30 września 2017, 05:47

Oczekiwań zbyt szczególnych nie mam, cieszy mnie, że przynajmniej mogę tankhaton wywalić z zakładek. Skład jest mocniejszy, ale wiadomo, że szumne zapowiedzi starego Balla, jak Lakers to nie sklepią wszystkim tyłków, to można włożyć między bajki. Troszkę ponad 30W obstawiam, choć oczywiste, że im więcej tym lepiej.

Z młodych trzeba liczyć na Ingrama, mam nadzieję na progres, bo jak on nie wypali, to słabo by było. Ball jak Ball, swoje obawy dalej mam, ale cóż, jest to trzeba liczyć, że faktycznie jest taki świetny jak to zapowiada i nachwalić się nie może Luke. SL mnie kompletnie nie ruszyła, ani jego słaby występ, jak i te lepsze. Ale jak Dlo miał u mnie czas, tak i on będzie go miał. Czuję, że największym wygranym offseason Lakers będzie Randle, bo Brook to dobry fit w ataku, a i na obecności Lonzo skorzysta. Tyle, że ja jestem za wymianą i Lakers jeśli faktycznie chcą Jamesa, to i tak muszą go spuścić( ja to średnio bym go chciał, bo jednak wiek ma taki, że różnie się może potoczyć, wiecznie przecież na tym poziomie nie będzie, ale wiadome, że jak będzie chcieć to nie ma opcji, że go nie wezmą). Ciekawe czy Zubac zyskał coś na mobilności, bo jak w SL widziałem jego ruchy i ogólnie grę, to mi się odechciewało. Generalnie w okresie gdzie wszyscy się prężą, ćwiczą itd. ( vide Randle), on się na Karnowskiego zrobił.

Jeśli chodzi o Luke'a, to ma skład do grania tego co chce. Nawet mu Boguta sprowadzili, co ma średni sens przy takim przepychu pod koszem. Lepszy by był i Gerald Green na nasz roster niż kolejny podkoszowy, ale cóż Luke chciał to ma ( szkoda, że tak na Moza cisnął, bo ma teraz oryginał za minimum, a nie podróbkę z Rosji) . Także od Waltona można teraz już jakiejś gry wymagać. Swoją drogą my to ze skrajności reżimowej ( Byron) przechodzimy w skrajność kumpelską Luke'a, z czym wydaje mi się też nie powinno się przesadzać ( jak ze wszystkim), ale zobaczymy efekty. Tak w ogóle to oni kiedyś mają zamiar zatrudnić jakiegoś speca od D ?

Co mi się podoba to to nowe centrum treningowe.

Presti fajnie poczyścił, ale sam sobie te zrąbane umowy podpisał, więc pod niebiosa bym go nie wynosił. Oczywiście te trejdy ostatnie złodziejskie, ale tu z kolei wyszła też presja na drugiej stronie i tejże strony słaba pozycja. Tak swoją drogą to ciekawe jak oni się pogodzą tam. ISO Melo, z heroball Westem i jeszcze lubiącym poklepać PG, a do tego kto na PFie, bo jak zaczną tam cisnąć PG , to im się szybko malinowa atmosferka może skończyć. Niemniej sam jestem ciekawy co im z tego wyjdzie i kto zostanie ( Westbrook już wiadomy).
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 263
Otrzymane polubienia: 175

Postprzez airmax » sobota, 30 września 2017, 09:55

Podpisanie Boguta to akurat dobra opcja (oczywiście jeśli będzie zdrowy to mega steal). Lakers pod koszem mają: Lopez, Randle, Nance. Zubaca i Bryanta nie liczę jako zawodników mających realny wpływ na grę w przyszłym sezonie.

Wspomniany przez Ciebie Green nie daje Lakers niczego nowego. Jest Ingram, Deng, KCP, Clarkson. Do tego liczę na Harta i Blue, którzy wg mnie mają większe szanse na zaistnienie w przyszłym sezonie niż Zubac czy Bryant.

Offseason oceniam na 4+, draft w kontekście tego co widzieliśmy w SL wygląda świetnie i Kuzma, jeśli utrzyma swoje % za 3 może być jakąś opcją na granie jako SF przez kilka minut.

Podczas media day Nance mówił, że mocno pracował nad trójką. Jeśli faktycznie ją poprawił i będzie regularnie trafiał, to ze względu na jego defensywę i BB IQ, jestem za oddaniem Randle'a (w pakiecie z Dengiem) i postawienie na LNjr jako podstawowego PF.
airmax
All-Star

Polubienia: 64
Otrzymane polubienia: 106

Postprzez szymken » sobota, 30 września 2017, 10:46

Green to taki przykład ot , po prostu jakiś guard z trójką( Green od biedy by mógł zagrać jakieś minuty na 2, ale jak piszę to taki przykład, 3pt też bez szału) IMO by się bardziej przydał niż podkoszowy, ale to ruch kosmetyczny więc szat nie zamierzam rozdzierać. Jest to jest, zobaczymy czy coś w nim jeszcze zdrowia zostało.

Nance'a te rzutówki wyglądają mechanicznie tak samo, ale mu wpada. U niego też stabilne zdrowie by się przydało , bo niestety , ale też co chwila jakiś uraz ma.
szymken
All-Star MVP

Postprzez Dunk8 » poniedziałek, 23 października 2017, 08:38

Coś straszna cisza jest, ale się nie dziwie. Też nie chciałoby mi się pisać sprawozdań z takich meczy. Dzisiaj oczy mi krwawiły po 1 połowie z pelikanami ale obejrzałem do końca i w sumie nie żałuje bo run był zacny. Dobrze, że KCP wrócił to przynajmniej w S5 ma kto rzucać bo reszta to dramat. Ingram będzie grał na takiej sinusoidzie, 1 mecz dobry 2 słabe ale ciągle mam nadzieję, że chłop się w końcu wyrobi. Randle miał ból dupy o tą ławkę a grał taki piach ale trochę odpokutował z NO dzisiaj ale mimo wszystko cieszę się, że raczej z nim nie przedłużą umowy. Ball staty ma dobre, asysty na bija i zbiera pod naszym koszem więc tu jestem zaskoczony na plus, ale rzucać to on niestety nigdy nie będzie potrafił, aż przykro patrzeć jak go zlewają za trójką a on i tak cegli. Clarkson ciągnie ławkę, z Kuzmy też będzie duży pożytek no ale niestety bez jakiejkolwiek obrony to nie ma co myśleć o jakimś w miarę dobrym bilansie. Większość meczy będzie tak wyglądać, na początku będą nam rzucać od 35 do 40 pkt w 1 kwarcie, jeśli dojdzie do tego indolencja pierwszej piątki w ataku to jedyne co można liczyć na właśnie takie runy ławki ale to się zdarzy raz na parę meczy. Oczywiście pierwsze podsumowanie przyjdzie po nowym roku ale kolejny rok będzie dla nas ciężki jako kibiców. Trzeba ogrywać naszych młodych z nadzieją, że coś z nich za parę lat będzie. Kuzma dobry prognostyk na wsparcie z ławki, o Balla jakoś się nie martwię, strzelcem nie będzie ale za to może nakręcić atak, kontry podaniami ale w tym sezonie Ingram musi zrobić znaczące postępy. Widziałem ostatnio dobrego mema z jego zdjęciem i podpisem: "kiedy w NBA 2K wszystkie VC wydałeś na tatuaże zamiast na punkty skilla" :evil: :evil: Oby się to nie sprawdziło
Dunk8
Role Player

Polubienia: 0
Otrzymane polubienia: 3

Postprzez szymken » wtorek, 24 października 2017, 16:33

Randle wygląda jakby był skończony w Lakers ( oglądałem tylko mecz z Suns). Nie powiem, trochę mnie Luke zdziwił tą decyzją ,choć Larry w s5 to tak z rok już był chciany i jestem za handlem Juliusem, bo jak cały czas grał nim w s5 do tej pory , tak jak dostał centra do pary do niego, to z nim nie gra :?: W ogóle Luke'a nie ogarniam , tych rotacji( znaczy wiem o co mu biega, ale tak nie bardzo mi się podoba) jego czasami i paru innych rzeczy.

Trenerzy od rozwoju młodych to w sumie nie wiem co tam ciekawego robią, bo jakoś tych rozwojów nie widać za bardzo, choć wiadomo , że Ingram będzie miał dalej ciężko.

Kuzma to fajny przykład, że młodzi za szybko wchodzą do ligi. Nie mówię, że 22 lata to idealny wiek , ale ten rok mogliby jeszcze pograć w NCAA i wchodzić mając 20 lat do ligi. Taki Skal, Ingram, Otto Porter czy nawet Ball mieliby łatwiejsze wejście i nie odbiliby się może aż tak od ściany NBA. Też kwestia żeby szkolenie było nastawione na uczelniach nie na trzepanie statów, żeby prospekta jak najlepiej sprzedać, tylko na rozwój. A tak wywalają hype na poziomy niebios, człowiek się jara nowymi Westbrookami, Kiddami, Durantami czy Wallami i potem jest zniecierpliwienie i nerwy, bo nie każdy z miejsca potrafi robić to co Towns czy Porzingis.

Dlo. No fajnie sobie pogrywa w Nets, chyba, bo tak z raportów tylko wynika, bo nie chce mi się oglądać, ale pytanie czy to byłoby możliwe w Lakers ? IMO nie jest to powiedziane, nie wiemy jak to w tej naszej szatni wyglądało itd. Dla niego chyba idealny scenariusz, może trzepać przez dwa lata fajne cyfry i będzie maksik. A Lakers wybrali tak a nie inaczej i w sumie sensu nie widzę w roztrząsaniu tego, chyba tylko po to, żeby tylko był powód do przyczepienia się do FO.

Cuz IMO to jedyna opcja na FA w 2018 i w sumie chciałbym.
szymken
All-Star MVP

Postprzez StaryFan » środa, 25 października 2017, 11:50

szymken napisał(a):Randle wygląda jakby był skończony w Lakers

Może zaproponowali mu przedłużenie 8/4, a chciał 125?

szymken napisał(a):Dlo. No fajnie sobie pogrywa w Nets, chyba, bo tak z raportów tylko wynika, bo nie chce mi się oglądać, ale pytanie czy to byłoby możliwe w Lakers ? IMO nie jest to powiedziane, nie wiemy jak to w tej naszej szatni wyglądało itd. Dla niego chyba idealny scenariusz, może trzepać przez dwa lata fajne cyfry i będzie maksik. A Lakers wybrali tak a nie inaczej i w sumie sensu nie widzę w roztrząsaniu tego, chyba tylko po to, żeby tylko był powód do przyczepienia się do FO.

A czy to nie jest przypadkiem kwestia "rozwijania" młodych?

szymken napisał(a):Cuz IMO to jedyna opcja na FA w 2018 i w sumie chciałbym.

A chce grać o pietruchę pod LW? Maxa dostanie wszędzie, a przy niańczeniu 20 latków go nie widzę.
StaryFan
Starter

Postprzez szymken » środa, 25 października 2017, 17:41

Może agent chciał dużej kasy i może Lakers podziękowali i temu obrażony, może... Nie wiem , nie znam powodu, ale zawsze Randle zdawał mi się pewniakiem do s5, a tu mnie zaskoczyli. Nie żeby mi to przeszkadzało, bol bynajmniej, po prostu czysto sportowo duo Lopez Randle powinno się sprawdzić jak to będzie wyglądać, nawet tylko po to żeby do lepiej wymienić .

Wiem kto jest GMem Nets obecnie i wiem z jakiej szkoły się wywodzi( znaczy gdzie był asystentem), bardzo możliwe, że lepiej tam teraz z rozwojem młodych i jeszcze bardziej możliwe, że znacznie lepiej niż w Lakers.

Nie wiem czy Cuz będzie chciał, ale wiem , ze raczej w NOP z tym trenerem to słabo wygląda. PG IMO odpada , Bronek to nie wiem co mu odpali, ale z "realnych " to najbardziej DMC.
szymken
All-Star MVP

Następna strona

Powrót do Dyskusje