Sezon 2016/17

Dział do prowadzenia dyskusji na różne tematy związane z Lakers.

Moderator: BlackMamba

Re: Sezon 2016/17

Postprzez Darek » wtorek, 16 maja 2017, 17:57

Air, january, mam nadzieję, że już piszecie jakiś większy post otwierający temat offseason ;)

Mocno trzymam kciuki, żeby udało się utrzymać ten wybór.
Darek
Starter

Polubienia: 144
Otrzymane polubienia: 68

Air lubi ten post.

Postprzez Darek » środa, 17 maja 2017, 07:51

Magiczna noc dla fanów Lakers, ale jak ma się za sterami Magica to w sumie naturalne :D

Dwójeczka otwiera nowe możliwości dla pozyskania all-stara pełną gębą - jeśli byłby to George to byłbym w niebie.
Darek
Starter

Polubienia: 144
Otrzymane polubienia: 68

szymken lubi ten post.

Postprzez szymken » środa, 17 maja 2017, 12:03

Dwójka,a jakże :)

Oczywiście cieszę się, bo lepiej mieć taki wybór niż nie mieć, ale oczywiście musi być ale. Właściwie jedno i nazywa się Lonzo Ball. Awersje mam i tyle, ale odrzucając sympatię/antypatie, nie pasuje mi on do Lakers Waltona, ani do Dlo. Są różne opinie jednym oni współgrają, mnie nie. Zaraz po losowaniu pojawiły się ploty, że ekipy sondują Dlo. Jak miałby być to taka zamiana, to ja pierniczę takie coś. Ofc sosy itd., ale pewnym być nie można.

Dlatego jeśli miałby to być Ball, ja jestem za handlem. Podobają mi się opcje Januarego z e nba. Jak ta z Butlerem, tak ta z Sacto. Z tym, że z wyborem Sacto jeden musiałby być Isaac/Josh/Smith po badaniach/Fox :D( tu wiem kogo chce January i gdyby nie słaby fit nie miałbym zastrzeżeń) , drugi tu już nie mam rozeznania aż takiego, zaufam bardziej wtajemniczonym, może nowy Love- Markkanen ? Tu otwarty bym był, albo taka paczka do Bulls za JB. W Butlera mało wierzę, ale z nim czekałbym na PG, o niebo lepsza sytuacja na FA w 2018.

Ostatnia sprawa Fultz. Jak dla mnie promil szans.Jedyna jakaś nikła nadzieja to gra agenta ( którego chyba nie ma jeszcze???), lub otoczenia na to , że Boston ma IT i ciężko może być na początku z minutami. Ale nie wierzę, nie odpuszczą takiego gościa.

Losowania Lakers fora szczęścia i kłopot w jednym ehhh :D Ale nie jest źle.
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 258
Otrzymane polubienia: 174

Postprzez airmax » środa, 17 maja 2017, 13:17

Trzeci rok z rzędu prezent (prawie) urodzinowy od NBA jest w porządku :D

Na temat Balla w kontekście gry dla Lakers przeważnie czyta się posty o negatywnym charakterze. O tym dlaczego nie powinien być w Lakers january na e-nba napisał już chyba wszystko co przyszło mu do głowy (pozdro ;) )

Ja natomiast chętnie zobaczyłbym Balla w Lakers razem z Ingramem, Russellem i resztą ferajny. Czy pasowałby do Russella na boisku? Nie wiem, chociaż obaj by się uzupełniali. Ball jako napędzający kontry, Russell jako kreator w HCO. Do tego Ball ze swoim zmysłem do szybkiej koszykówki IMO świetnie odnalazłby się w układance Waltona. Nie miałem niestety czasu, żeby poczytać jak Lonzo radzi sobie w defensywie, więc gdyby ktoś mógł coś na ten temat powiedzieć to będę wdzięczny.

Dla mnie jedynym znaczącym minusem Lozno jest jego ojciec, który wypowiada się jak skończony idiota i jeśli miałbym szukać powodów dla których nie wziąłbym go z #2 to byłby to ten, który skopałby tyłek MJ'owi 1vs1 (czy jakoś tak to leciało). Buty za 500$ XDDDD i inne krzywe akcje to główny powód dla których omijałbym Balla, który mimo iż może być ogarniętym kolesiem to jednak wybrał sobie złego doradce...

Co do PG. On w przyszłym roku będzie FA? Ja bym próbował go podpisać jako FA. Wątpię, żeby robił drame jak Melo i żądał trejdu do Lakers w trakcie sezonu żeby więcej wycisnąć kasy od Lakers, jednocześnie pozbawiając ich różnych assetów (w tym przypadku na bank#2 + jeszcze któryś z młodych).

Na koniec, może nie wszyscy widzieli ;)

phpBB [media]
airmax
All-Star

Polubienia: 64
Otrzymane polubienia: 106

Postprzez january » środa, 17 maja 2017, 16:58

Byleby mi Russella, Ingrama, Nance'a i Zubaca nie ruszali, resztę przetrawię, nawet tego Lonzo :)

Niemniej jeśli Lonzo trafi do Lakers, to będziemy się w sezonie 17/18 łapać za głowy, bo przeskok do NBA połączony z brakiem elitarnego spacingu UCLA będzie brutalny dla Balla.

Lonzo jest trochę overrated w defensywie - UCLA grała bardzo agresywną D nastawioną na przechwyty i kontry, gdzie Ball całkiem nieźle się odnajdywał (casus Clarksona z zeszłego sezonu w niektórych lineupach). Wzrost ma świetny, ale już wingspan (znacznie ważniejsze) 2 cale mniejszy od choćby Fultza i w granicach Foxa. Dodatkowo ma złe instynkty przy obronie na piłce na zasłonach, a jego przeciętna budowa wyklucz bronienie najlepszych 2-3 rywali. Za to jest dobrym defensorem offball (choć jak wszystkie prospecty trochę się zapomina). Widzę go jako obrońcę gorszego swingmana rywali (mniej atletycznego), bądź niektórych PGs. Dla mnie gorszy defensywny talent niż DLO w 2015.

Z czołowych guardów tego draftu jakbym miał układać talent pod względem D :

1. Ntilikina
2. Fultz
3. Fox
4. Ball
5. Smith
january
Administrator

Polubienia: 9
Otrzymane polubienia: 56

airmax lubi ten post.

Postprzez airmax » środa, 17 maja 2017, 17:26

Pooglądałem trochę filmików na DE i biere z #2 Jacksona, zakładając że C's wezmą Makrele ;)
airmax
All-Star

Postprzez january » środa, 17 maja 2017, 17:32

Też dość kiepski fit ;)
trade (down lub po Butlera) w przypadku Fultza w Cs byłby perfect, ale wątpię by Magic i Rob to zrobili.
january
Administrator

Postprzez airmax » środa, 17 maja 2017, 17:40

Taki Jackson nie mógłby zasuwać na SG? Podawać potrafi, w obronie też widziałem pozytywne opisy.

Na ten moment wolałbym Jacksona niż Balla. W trade nie bardzo chce mi się wierzyć, myślę że będą czekać na PG aż ten będzie FA.
airmax
All-Star

Postprzez january » środa, 17 maja 2017, 17:51

Spacing Lakers z Jacksonem, Ingramem i Randlem by mnie zabił ;>
january
Administrator

Postprzez airmax » środa, 17 maja 2017, 18:30

Eee tam, skoro Randle nauczył się trafiać co jakiś czas do kosza z odległości większej niż dwa metry to Jackson i Ingram też dadzą rade. 38% za 3 u Jakcsona jakoś fatalnie nie wygląda, nie mówię że jest dobrze ale hej. Nie można mieć wszystkiego od początku (no chyba że Makrele) :)
airmax
All-Star

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje