Sezon 2016/17

Dział do prowadzenia dyskusji na różne tematy związane z Lakers.

Moderator: BlackMamba

Re: Sezon 2016/17

Postprzez szymken » środa, 17 maja 2017, 18:47

Josha biere w ciemno, jak w temacie draftowym już pisałem. Ale tu będzie Ball, nie mam złudzeń.

http://www.silverscreenandroll.com/2017 ... ce=twitter
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 260
Otrzymane polubienia: 175

Postprzez airmax » środa, 17 maja 2017, 20:01

Okafor też miał być pewniakiem ;)

Nie można tracić nadziei
airmax
All-Star

Polubienia: 64
Otrzymane polubienia: 106

Postprzez szymken » czwartek, 18 maja 2017, 14:42

Okafor IMO to nie ten poziom hypu i medialności. Był do nas przypisany, no bo długo nie było o Russellu mowy w TOP3, o Porzim nie mówiąc. Tu raczej jest wszystko wiadomo. Nie w tym roku wchodzi Doncic, żeby miał rozwalać worki jak Porzi. Lakers będą patrzeć na show. Nie ma Kobasa, obecny skład powiedzmy rzadko odpala fajerwerki, a tu masz odpalone już od kilku miesięcy. Ojciec Balla wali kretynizmy, ale takim idiotą IMO nie jest i dobrze wie, gdzie prowadzi swojego syna. Buty po 500 $, ale wyniki sprzedaży z tego co wiem już od pierwszego dnia niezłe.
Obrazek

Fora USA w przeciwieństwie do naszych zdają się być zakochane w Lonzo. Fanbase go chce, sprawdzą go i będzie im pasował i go wezmą. Jego styl gry jest sexy, że tak napiszę. Wszystko pasuje.

Tez nie twierdzę,ze będzie bustem. Może być dobrym graczem, ale ja nie jestem do niego przekonany, wolę Josha czy innych, o wymianach nie mówię. Pomijam całą otoczkę w swojej opinii, gdzie widać, że ojciec ma na niego wpływ( wywiad z Ramona np.):

phpBB [media]
szymken
All-Star MVP

Postprzez szymken » piątek, 19 maja 2017, 14:36

Airmax pytałeś o krzywe akcje, które źle wpływają na chemistry. Tak na szybko, jedna po dostaniu oklepu od Foxa i spółki :

https://www.si.com/college-basketball/2 ... white-guys

“Realistically you can’t win no championship with three white guys because the foot speed is too slow,” Ball said. “I told Lonzo - ‘One of these games you might need to go for 30 or 40 points.' It turned out the that was the one game. Then once they get to the Elite 8, they’re right there.”

Druga w high school :
http://www.sbnation.com/college-basketb ... hino-hills

Na Lakers będzie sobie mógł gadać, takiego dojścia mieć nie będzie.
szymken
All-Star MVP

airmax lubi ten post.

Postprzez DrJ » sobota, 20 maja 2017, 08:16

Osobiście liczę, że Rob i Magic odpuszczą Lavara i dramy z jego rodzinką związanej. Wystarczy, że już większość young core Lakersów nie grzeszy intelektem. Natomiast niesamowite jest to, jak niemal wszyscy(rodzinka, dziennikarze, większość kibiców) uznała wybór syna Lavara za pewnik. Wydaje się, że Walton też bo ma się kontaktować z UCLA, a młody ma mieć tylko z Lakers workout.
DrJ
All-Star MVP

Polubienia: 186
Otrzymane polubienia: 195

Postprzez airmax » sobota, 20 maja 2017, 09:24

DrJ napisał(a):Wystarczy, że już większość young core Lakersów nie grzeszy intelektem.

Większość to...?

I polecam obejrzeć jakieś wywiady z Lonzo. Chłopak akurat sprawia wrażenie ogarniętego gościa, który wie czego chce.
airmax
All-Star

Polubienia: 64
Otrzymane polubienia: 106

Postprzez Darek » sobota, 20 maja 2017, 09:43

Jak wyżej. Niewiele co prawda wiem, o tegorocznym naborze, ale po obejrzeniu filmu wrzuconego przez szymkena mam naprawdę spore obawy co do Balla. Jego tatuś, mam wrażenie, że jest sporym bufonem, takim typowym kretynem, który zwietrzył interes w promowaniu dziecka i jest gotów na wszystko byle tylko przy okazji ugrać jak najwięcej dla siebie.

Dalej podtrzymuję, że najlepiej byłoby oddać ten pick na handel - jeśli nie po George'a to po to by wraz z nim zwolnić pieniądze, które lokujemy w Denga czy Timo. Sytuacja Paula również, moim zdaniem, nie jest tak klarowna dla Lakers jak się może wydawać - wiem, że Woj zapewnia, że Jeanie i Magic mają pewność co do jego przyjścia z wolnej agentury i to zniechęca do wymiany, ale myślę również, że w Indianie po wczorajszych wynikach najlepszych piątek mają już plany co do przyszłości klubu, i nie zaryzykują zatrzymaniem swojej gwiazdy na kolejny rok mając w perspektywie jego możliwą ucieczkę. IMO niemal na 100% będą rozeznawać rynek i go wymienią, a że kilka klubów się po niego zgłosi jest pewne. Boston przykładowo jest w o wiele lepszej sytuacji niż my, ma podobne assety i nie widzę powodów dlaczego nie mieliby w czasie tego roku nie przekonać do siebie George'a - póki co samemu Paulowi łatwo jest mówić, że liczą się dla niego tylko Lakers, ale jeśli wejdzie do innej organizacji (a może być do tego zmuszonym) to zetknie się przede wszystkim z ludźmi, prawdopodobnie dużymi osobowościami (na szybko: Stevens, Ainge czy Riley ze Spoelstrą w Heat), którzy mają know-how, wiedzę jak zbudować z takim graczem relację na tyle mocną, by po tych kilkunastu miesiącach nie był on w stanie zostawić tego co już zbudował w tym miejscu i pójść do LAL, które wcale przecież wraz z nim nie staną się nagle hegemonem górującym ponad resztą ligi.

Jednym słowem - cena George'a i tak już jest zaniżona, więc jeśli Lakers myślą o dodaniu all-stara z potencjałem na superstara (George ma możliwości by byćna tym samym poziomie co Leonard) to nie mogą sobie pozwolić na ryzyko i powinni w razie konieczności dealować. Wszystko to co napisałem, można przekreślić jeśli Pacers postanowią go zatrzymać, ale nie sądzę by tak się stało.
Darek
Starter

Polubienia: 145
Otrzymane polubienia: 68

DrJ lubi ten post.

Postprzez StaryFan » sobota, 20 maja 2017, 10:26

A więc 2 wybór, cóż liczyłem na 1. DA miał większy worek $. 3x2 pick to i tak kapitalne assety.

Pod względem talentu typowałbym następująco.

1. Fultz, Smith (gdyby nie red F- to poziom Markelle), zawodnik allA.
2. ISAAC - PF ze zbórką, FT, 3 i blokiem, ale trzeba na niego poczekać pewnie parę lat.
3.JACKSON - TATUM - BALL
4. Fox - NTILIKINA - Monk

Sprawdziłbym zdrowie Dennisa, bo potrafi grać na poziomie Markelle, broni, ma rzut i atletyzm Westbrookowy. Jeżeli będzie zdrowy, to poziom Fultza.
Ball składa się podobno do rzutu w tempie KT, wierzę bo muszę, ale jedyna trójka łatwiejsza do kontestowania, to ta spod jaj. Niespecjalnie chodzi na pickach, nie rozrywa obrony. Nie widzę go w Top 5 pod względem talentu, ale jest bardziej NBAr, niż Isaac, Jackson, Tatum, Smith - ale tylko ze względu na RF.

Gdybym dostał 7 i 8 pick z mocków, za 2, pewnie Balla - czyli Smith i Isaac to uznałbym to za deal życia.

Co do PG, to nie widzę sensu w wywalaniu assetów za rok kontraktu (vide NYK itd). Jeżeli oddać, to raczej 28 +JC + coś tam.
Co do głosów o JB, nie widzę faceta z PG. Oczywiście lepiej mieć 2 PG, lub 2 JB, niż żadnego, ale to 2x te same atuty (ogromne) i wady (regularność).

Z 28 GILES - ADEBAYO - do sprawdzenia HAMIDOU DIALLO - OJELEYE. Mój typ Diallo lub Adebayo.

Kupiłbym pick z ostatniej 10 z DWAYNE BACONEM.

TD po Smith'a i Isaaca, Adebayo, BACON i zmieniam zdanie o synu Magica :) Jedyne co muszą, to nie wybierać Balla (wiem, że bywali ASy z takimi rzutami, ale ten się kontestuje z 3m). A jak wiemy RR na pozostałych atutach kariery kolosalnej nie robi.
StaryFan
Starter

Polubienia: 29
Otrzymane polubienia: 64

Postprzez Darek » sobota, 20 maja 2017, 12:11

Chętnie oddałbym taki pakiet za PG jaki proponuje StaryFan, ale to jest jednak nierealne. Jeśli przejmie go pokładana drużyna, a nie jakieś Orlando czy Sacramento to obuduje go na tyle dobrze by ten nie uciekł.

Również nie widzę tutaj Butlera i George'a jednocześnie. Russell-George(Butler)-Ingram na pozycjach 1-2-3 to jest moim zdaniem optymalne rozwiązanie, zwłaszcza przy tym jak ładnie rozwija się Brandon jako ballhandler.
Darek
Starter

Polubienia: 145
Otrzymane polubienia: 68

Postprzez StaryFan » sobota, 20 maja 2017, 12:57

Darek napisał(a):Chętnie oddałbym taki pakiet za PG jaki proponuje StaryFan, ale to jest jednak nierealne.

Dlaczego?
Boston już zapowiedział rezygnacje z handlu 1. Coś by tam oddali (zawodnicy +dalsze picki) za JB, lub chętnie przyjmą GH za darmo (najbardziej realny scenariusz).
Magic poinformował, że nastawiają się na następny OS (zasłona dymna?), czyt. nie będzie wymiany młodych, Woj podaje informacje, że LAL są po słowie z PG.
Oczywiście karty w ręku ma Indiana. Ale kto odda asety mając w perspektywie historię konia w LAL?
JR +JC lub 28 +JC +kolejny pick (picki po JC) to po ostatnich deklaracjach, oferta do przyjęcia. Kto da więcej za rok gry.

Cieszę się, że Magic nie idzie na hura, tu i teraz (ależ się miło rozczarowałem).

A dla PG to świetna perspektywa. Grupa młodych wilków, w której będzie pierwszą opcją, która w każdym kolejnym roku powinna być lepsza (wiecznie młody przecież nie będzie, a do GSW lub Cle go nie wepchną).
Nawet jak zejdą debiutanckie kontrakty, to pierwsze maxy są na poziomie ruskiego.
Po ogłoszeniu piątek NBA, Indiana nie ma już nawet przebitki $ (jakieś tam 8-9 mln/4). Tak więc nie pakowałbym się w wyprzedaże. Historia NYK i CA jest dobrą nauczycielką.

A PG to poziom KL, tylko strasznie dużo stracił na kontuzji. W systemie LW może znacznie zyskać, może grać między 2 a 4 (mniej lub bardziej chętnie). Z całą pewnością nie pchałbym 2 w tą wymianę, aczkolwiek Balla nie wybrałbym w Top 5.
StaryFan
Starter

Polubienia: 29
Otrzymane polubienia: 64

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje