Sezon 17/18

Dział do prowadzenia dyskusji na różne tematy związane z Lakers.

Moderator: BlackMamba

Re: Sezon 17/18

Postprzez szymken » sobota, 13 stycznia 2018, 08:14

“Now this may not be true, and the Lakers may intend to keep him, but what I’m telling you is the way the events have gone down, I got executives in my ear, I’ve got agents in my ear, saying ‘Oh yeah they’re probably going to hire David Fizdale,'” Windhorst said, as transcribed by UPROXX.

Uwielbiam takie mielenie. Słyszałem, ale to nie musi być prawda itd. Z tym Fizdalem to strzeliłem :)No ale spekulując, bo sumie nie ma niczego ciekawego, to w tandemie z Waltonem i wywalić Shawa to tak, widziałbym to. Ale jak oni zwolnią Luke'a i zatrudnią Fizdale'a tylko w nadziei, że on im Bronka by zapewnił, to pozdro. Luke potrzebuje lepszego wsparcia IMO, tylko jeżeli sam nie chce , to może być problem.

A co do wsparcia i ostatnich wydarzeń, to olałbym bredzenie Lavara, ale ofc musiały media sieczkę robić, no jakżeby inaczej. I jak się już taki ruch zrobił, to Magic powinien wyjść i powiedzieć, że Luke ma poparcie i go wspierają itd. A tu wsparcie przyszło, ale od Carlisle czy Kerra, a nie strony Lakers. To nie chodzi o to czy Luke zostanie czy nie, ale o to, że organizacja mając trenera powinna go wspierać, nawet jakby miała go zwolnić na koniec roku ( co wydaje mi się na teraz, że się nie stanie).

I w sumie ciekawa rozkima Ramony , że Randle jednak może zostać. Ja mam z nim dalej ten problem, że są momenty gdzie gra na prawdę fajnie, dobrze broni i potrafi na swój sposób( kij z estetycznymi wrażeniami) punktować, po czym odcina mu myślenie i robi parę głupich akcji( w stylu klapki na oczy i z byka pod kosz) i strat, albo fauli. Ciężki temat.
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 268
Otrzymane polubienia: 176

Postprzez StaryFan » sobota, 13 stycznia 2018, 09:48

Nie jestem specjalnym fanem Luka, ale niekoniecznie rozumiem, czego ludzie się spodziewali. 3/4 składu jest do wywalenia i wszyscy o tym wiedzą. Każdy gra dla siebie, bo niby dla kogo? Najlepszymi zawodnikami jest w zasadzie 3 pierwszoroczniaków i 20 -latek.
Jedynym zawodnikiem bez wahania formy jest o dziwo Ingram. Myślałem, że będzie przeplatał lepsze mecze z cienizną, ale w zasadzie od początku trzyma poziom (pojedyncze przypadki odbiegające od reguły). Więc niby kim ma grać? Mają bodajże 13 obronę i 28 atak. Bez zmiennika PG.

Bez zastanowienia po każdym pier...niu LaVara sadzałbym Bonzo na ławie (po pierwszym 1 mecz, 2 -2, 3-3 mecze odpoczynku itd). Albo zamkną mu mordę, albo będzie to robił do końca. Z nieznanego leszcza stał się rozpoznawalnym szczekaczem z którym polemizuje Bron, MJ itd. Robi na tym $ i nie przestanie, bo go Magic "poprosił".

Zadałem sobie trud i przeczytałem raport skautów o Kuzmie. Okazuje się, że zawsze miał niewytłumaczalne wahania formy i kapitalny zestaw w ataku. Gdyby był w stanie w NCAA utrzymać formę na dłużej poszedłby w loterii. Tak więc spokojnie, bo możliwe, że oglądaliśmy przez chwilę najlepszego Kuzmę. Jeżeli nie zrozumie, że nie jest KT i dalej będzie łapał i rzucał wszystko to LAL drugiego JC nie potrzebują.

JC, Randle, LNJ na liście transferowej. Rozumiem, że LNJ jest tylko jako dodatek do pakietu w razie "łapania złotej rybki". Nie ma żadnego sensu pozbywać się zawodnika na debiutanckim małym kontrakcie. Co do JC to chyba z 9 zespołów jest w stanie łyknąć kontrakt nie pchając długoterminowych w drugą stronę. Większość tankuje i nie wiem po co im JC.

Denga to powinni dopieścić. W razie wykupu wypadałoby go przedłużyć bez gwarancji $. Tylko w takim wypadku SP będzie w miarę bezbolesne, bo na poziomie min vet.

Fizdale? gdyby to był Carlisle to rozumiem, ale w czym Fizdale jest lepszy od aktualnego HC - w niczym. Zatrudniłbym najlepszego dostępnego speca od obrony, trenerów od rozwoju, pogoniłbym całą resztę, czy się to LW podoba czy nie.

Ps. szymken, gdyby Magic wyszedł i przemówił do LaVara raz, to wychodziłby i przemawiał 5 razy w tygodniu. "Nigdy nie walcz z durniem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem" :?
StaryFan
Starter

Polubienia: 31
Otrzymane polubienia: 69

szymken lubi ten post.

Postprzez DrJ » środa, 17 stycznia 2018, 10:53

StaryFan napisał(a):Bez zastanowienia po każdym pier...niu LaVara sadzałbym Bonzo na ławie (po pierwszym 1 mecz, 2 -2, 3-3 mecze odpoczynku itd). Albo zamkną mu mordę, albo będzie to robił do końca. Z nieznanego leszcza stał się rozpoznawalnym szczekaczem z którym polemizuje Bron, MJ itd. Robi na tym $ i nie przestanie, bo go Magic "poprosił"

A wystarczyło zejść w dół w loterii i wziąć Mitchella, nie byłoby żadnej dramy z Lavarem.
DrJ
All-Star MVP

Polubienia: 187
Otrzymane polubienia: 200

Postprzez Darek » sobota, 20 stycznia 2018, 10:40

Mimo wszystko, o ile fanem Lonzo jakimś wielkim nie jestem to ciężko bez niego ogląda się grę Lakers. Gdy jeszcze dodatkowo nie ma Ingrama to w zasadzie odpuszczam sobie wstawanie, bo w spotkaniu nie ma postaci, które mogłyby mnie zaskoczyć swoją grą.

Sam Ball, ech. Ambiwalentne odczucia mam w stosunku do niego. Z jednej strony wciąż rażą te ułomności w jego grze, z drugiej, chłopak stara się bronić i jeśli dalej będzie się tak przykładał to przy jego warunkach może wyrosnąć na co najmniej dobrego gracza w tym elemencie. Ojca nie czytam, wywiadów z latoroślą również nie, wiec może się mylę, ale z tego co widzę na parkiecie, w Lonzo nie widać jakiejś przesadnej zuchwałości, co sprawia, że mam nadzieję, że za kilka lat będzie z niego pociecha.

Kemba na bloku (szymken już nakręca akcję na tt :) ), widziałem też gdzieś rano, że podobno Utah sondują rynek w odniesieniu do Hooda.
Darek
Starter

Polubienia: 149
Otrzymane polubienia: 71

szymken lubi ten post.

Postprzez szymken » sobota, 20 stycznia 2018, 21:21

Z tym Lonzo to prawda. Nie lubię go, wiadomo od samego poczatku, ale nie neguję, że ma dobry wpływ na grę. Zaskoczył mnie w obronie, to na plus, a zdecydowanie na minus wykończenie, no i wiadomo rzut. Zobaczymy daję mu czas, jak już dawniej pisałem, choć jego ceglenie do szału czasem doprowadza. Nie wchodzi mu, a dalej rzuca. Ale widocznie ma to nakazane.

Kemba 8-) , no chciałbym go. Bardzo go lubię, dobry gracz, miodna umowa. Nawet nie myślałem, że może być do wzięcia i z tego co słychać za niewielką cenę. Jakby była okazja, to bym się nie zastanawiał. Z Lonzo może jakoś by to grało, a do tego jak szukamy szans na PG czy np. Cuza to z Walkerem mamy je na pewno większe. Szkoda, że pewnie nie będzie tematu.
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 268
Otrzymane polubienia: 176

Postprzez StaryFan » niedziela, 21 stycznia 2018, 13:26

Darek napisał(a):Mimo wszystko, o ile fanem Lonzo jakimś wielkim nie jestem to ciężko bez niego ogląda się grę Lakers.

A jak ma wyglądać gra LAL w sytuacji w której Bonzo jest jedynym rozgrywającym?(reszta to GL).
Ingrama rozwijają w gracza AA. Stąd scoring taki sobie i czasami mała liczba rzutów - moim zdaniem dobra decyzja. Młody musi pakować, a przy siłowni nikt nie poprawia znacząco rzutu. Kemba nigdzie ich nie zaprowadzi - lubię jego grę, ale nie rzucałbym assetami(za 1,5 roku dostanie $ których nie jest wart).
StaryFan
Starter

Postprzez snickers1906 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 11:25

Clarkson wygrał nam już drugi mecz :P Szkoda, że nie może grać tak w każdym spotkaniu :P
snickers1906
Sixth Man

Polubienia: 35
Otrzymane polubienia: 26
per aspera ad astra

Postprzez StaryFan » środa, 24 stycznia 2018, 14:04

http://www.lakersnation.com/nba-free-ag ... 018/01/23/
Może od razu, po co czekać. Szkoda, że knicks nie mają możliwości na udaną wymianę.
StaryFan
Starter

Postprzez DrJ » środa, 24 stycznia 2018, 20:15

StaryFan napisał(a):http://www.lakersnation.com/nba-free-agent-rumors-knicks-might-pursue-lakers-kentavious-caldwell-pope/2018/01/23/
Może od razu, po co czekać. Szkoda, że knicks nie mają możliwości na udaną wymianę.

Mają. Noaha.
DrJ
All-Star MVP

Polubienia: 187
Otrzymane polubienia: 200

Postprzez StaryFan » środa, 24 stycznia 2018, 21:16

DrJ napisał(a):Mają. Noaha.

No, za Denga - nie wiem który deal bardziej beznadziejny.
Cavs dzwonili po Jezusa - za własny pick i spadający kontrakt karakana - biorę. Hill podobno dogadany, a tak pasował kwotowo za Denga i zwolnienie tańsze o połowę. Kings to jednak Kings, bez zmian.
StaryFan
Starter

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje