Sezon 17/18

Dział do prowadzenia dyskusji na różne tematy związane z Lakers.

Moderator: BlackMamba

Re: Sezon 17/18

Postprzez snickers1906 » sobota, 23 grudnia 2017, 10:44

Czyżby Lonzo się powoli wstrzelał? Ostatnie 5 gier .471 za 3 :shock:
snickers1906
Sixth Man

Polubienia: 35
Otrzymane polubienia: 26
per aspera ad astra

Postprzez szymken » sobota, 23 grudnia 2017, 11:01

No ciut lepiej, ale layupy + midrange dalej kiepsko. Nie wiem czy miałem zwidy, ale w meczu z Houston trafił jednego jumpera w klasyczny sposób, nie chce mi się szukać.

Kuzma dalej świetnie( mam gdzieś ile ma lat i inne gadki o upside), dziś w 3q ciągnął Lakers z -20 do remisu, w 4q dołączył Randle z dobrą obroną i energią i gdyby nie gwizdki w końcówce mogła być dogrywka spokojnie.

No właśnie Randle :
https://www.silverscreenandroll.com/201 ... rlens-noel

Woj says the Lakers and Mavs had some 'initial talks' about a trade involving Julius Randle and Nerlens Noel but nothing came of it.

Ja do Noela jestem od jakiegoś czasu negatywnie nastawiony, hot dogi wciągać podczas przerw meczu :roll: . Do tego widać hard workerem nie jest i po prostu jest bez formy. Ja na nie ( nie do pomyślenia jeszcze jakiś czas temu), niech szukają innej wymiany.
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 266
Otrzymane polubienia: 176

Postprzez snickers1906 » sobota, 23 grudnia 2017, 23:05

Wkrótce przydałoby się pozbyć także Brooka, bo chyba nie jest on niezbędny w tej drużynie, tylko co za niego możemy dostać?
snickers1906
Sixth Man

per aspera ad astra

Postprzez DrJ » niedziela, 24 grudnia 2017, 11:49

StaryFan napisał(a):Kuzma jest niemożliwy. Starszy co prawda rok od Mitchella, dwa od Ingrama, ale i tak jak tak można. TS% 0,601 w RY? Nie blokuje, nie ma przechwytów, ale LAL doczekali się rozciągliwej 4 i to za min dla Vet na cztery lata.
Trzech debiutantów + 20 latek i zwłoki Boguta w S5 skończyło Krzyśkowi wygrywającą passę (jeszcze mu nogę urwali).
Kuzma co prawda ROTY nie zdobędzie, ale na tle żółtodziobów jego repertuar w ataku to jakiś ewenement w skali ligi. Jest tym, czym miał być Julian na 4. Nie wiem co będzie, jak mu wrzucą 10 kg amerykańskiej wołowiny na ramę, ale PF szukać nie wypada.

Zobaczymy w którym kierunku pójdzie, bo na razie po drugiej stronie jest nikim, na bloku nie istnieje, jest przestawiany w paint, odbija się od zasłon, ale to rookie. Sporo da się poprawić, np. w kwestii komunikacji http://www.espn.com/nba/statistics/rpm/_/page/3/sort/DRPM/position/6
DrJ
All-Star MVP

Polubienia: 186
Otrzymane polubienia: 198

Postprzez StaryFan » niedziela, 24 grudnia 2017, 14:57

DrJ napisał(a):Zobaczymy w którym kierunku pójdzie, bo na razie po drugiej stronie jest nikim, na bloku nie istnieje, jest przestawiany w paint, odbija się od zasłon, ale to rookie. Sporo da się poprawić, np. w kwestii komunikacji http://www.espn.com/nba/statistics/rpm/_/page/3/sort/DRPM/position/6

Nom. Ale czasami fajnie broni małych po zamianie. Może jak ogarnie, że bolid ma niższe biegi w ataku, to mu starczy pary na obronę.
Zastanawiałem się która 4 ma taki arsenał zagrań ofensywnych (facet ciska prawe haki o tablicę jak KAJ ;) ).
Ma plastykę i pakiet zagrań SG, SF, PF (pomijając przestawianie wszystkiego tylną częścią ciała). Jeżeli w obronie byłby przeciętny, a TS%>0,6 - (nie wiem czy to możliwe na większej próbie), to niech tam. To co dla mnie istotne, to to, że można nim rotować (teoretycznie).
StaryFan
Starter

Polubienia: 30
Otrzymane polubienia: 67

Postprzez DrJ » wtorek, 26 grudnia 2017, 11:00

Kuzma, Hart zaczyna grać, Ingram robi postępy- wygląda to obiecująco. Ciekawe jak T. Bryant, bo na klocka z Chorwacji, którego wzięli kosztem Brogdona, na razie postawili krzyżyk.
DrJ
All-Star MVP

Polubienia: 186
Otrzymane polubienia: 198

szymken lubi ten post.

Postprzez snickers1906 » wtorek, 26 grudnia 2017, 11:26

Wydaje mi się, że Hart, jeśli nabierze jeszcze więcej pewności siebie, może spokojnie zastąpić KCP za rok, bardzo tani zamiennik. Bardzo podoba mi się jego obrona, nawet przy switchach potrafi dobrze bronić wysokich, stoi mocno na nogach i odpowiednio się przesuwa. Nie wiem dlaczego ale pomysł PG w Lakers coraz mniej mi się podoba :P Dla mnie najlepszym kandydatem na tę chwilę byłby Klay Thompson ale na niego trzeba by jeszcze rok poczekać, jakoś najbardziej mi pasuje do tej układanki.
snickers1906
Sixth Man

per aspera ad astra

Postprzez StaryFan » wtorek, 26 grudnia 2017, 11:52

DrJ napisał(a):Kuzma, Hart zaczyna grać, Ingram robi postępy- wygląda to obiecująco. Ciekawe jak T. Bryant, bo na klocka z Chorwacji, którego wzięli kosztem Brogdona, na razie postawili krzyżyk.

Sprawdź staty z GL, radzi sobie lepiej niż Hart (w GL). Był najlepszy w zespole. Tłucze kilka 3/mecz. Łapy po kolana - sprawdziłbym go w kilku meczach. Hart na dzisiaj wygląda lepiej niż KCP. Chciałbym zobaczyć linijkę Bonzo, Hart,Ingram,Kuzma, Bryant w dłuższym wymiarze czasowym.
Zabawne, ale o obliczu drużyny decydują Ball, Ingram, Kuzma.
Ciekawe ile trzeba byłoby dołożyć, do wymiany Denga za niezadowolonego Hilla (chciał grać z Kings o PO :lol: ).

Wiecie jak jest z wymianą jednorocznych umów w nowej CBA?
StaryFan
Starter

Postprzez szymken » wtorek, 26 grudnia 2017, 17:14

A player (other than a Two-Way Player) with a one-year Contract
(excluding any Option Year) who would be a Qualifying Veteran Free
Agent or an Early Qualifying Veteran Free Agent upon completing the
playing services called for under his Contract cannot be traded without the
player’s consent. Should the player consent and be traded, then, for
purposes of determining whether the player is a Qualifying Veteran Free
Agent, Early Qualifying Veteran Free Agent or Non-Qualifying Veteran
Free Agent at the conclusion of the Contract or any subsequent Contract
between the player and the assignee Team, the player shall be considered
as having changed Teams by means of signing a Contract with the assignee
Team as a Free Agent (and not by means of trade). For clarity, a player’s
right to consent to be traded under this Section 8(b) shall continue
following the initial trade of the player’s Contract and any proposed
subsequent trade of such Contract during the term thereof (not including
any Option Year).

Nie wiem czy to to, ale chyba to, ale nie wiem czy to KCP dotyczy.

Żródło:

http://3c90sm37lsaecdwtr32v9qof.wpengin ... eement.pdf

strona 248
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 266
Otrzymane polubienia: 176

StaryFan lubi ten post.

Postprzez StaryFan » wtorek, 26 grudnia 2017, 18:57

szymken napisał(a):Nie wiem czy to to, ale chyba to, ale nie wiem czy to KCP dotyczy.

Dzięki. KCP ma jeszcze 15% trade kicker, co raczej czyni go niewymienialnym, biorąc pod uwagę cena/jakość
StaryFan
Starter

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje