Czy PG zasługuje na maksymalny kontrakt ?

Dział do prowadzenia dyskusji na różne tematy związane z Lakers.

Moderator: BlackMamba

Re: Czy PG zasługuje na maksymalny kontrakt ?

Postprzez StaryFan » piątek, 4 maja 2018, 11:38

szymken napisał(a): Z tanich opcji taki Dedmon by nie był głupi
No
szymken napisał(a): Zatrzymując Randle, mając Thomasa Bryanta i grając dużo small balla, nie wiem czy potrzebny jest nam center za grubsze peso vide Boogie. Lopez może być tani, sam mówił, że jak przyjdzie do Lakers Lebron i PG to gotowy jest wziąć paycut ( ciekawe na ile liczy, bo na rynku kasy nie ma). To wszystko zależy. Na Capele nie ma szans, żadnych. Zgadza się koleś nie rzuca i gry nie rozciągnie, ale przy CP i MDA zrobił mega progres.

Ten paycut to min wet, inaczej tego nie widzę. Szymken - zerknij na payroll Rockets, odpuścisz CP i Arizę dla Capeli? Noela to za małe kopiejki do wypróbowania (dziwne, że odpuścił naście mln/y).

Na marginesie, jak mam płacić za 34,5 % za trzy Lopeza, 4 zbiórki i blok w gratisie, tylko po to aby Randle "dobrze wyglądał" przez dwadzieścia minut, to parafrazując ulubione powiedzenie mojej córki sprzed nastu lat "Idź sobie bądź Randle'em gdzie indziej" - nawet Mavs.

Bryant ma być według Magica drugim Alcindorem skrzyżowanym dodatkowo z Perkinsem, także ten. Tu jest potrzebny młody, atletyczny, szybki, niekoniecznie długi strażnik rimu - finisher (wolne >50% cotygodniowy całus Prezesa, 3>30% codzienny).
Randle to small ballowa 5, z Lopezem też gra pod koszem. Chcemy płacić poważne $ za C do niskiej i wysokiej 5? Nowoczesna 5 to greckie Abecadło, AD, Capela, DG, Bronek z czasów Miami. Jak Bucks wpadną na grę Adonisem na C, to pozamiatają wschód.
Ktoś złoży ofertę Capeli, choćby po to aby utopić HR.

ps. C podobno odpowiada za 40% obrony, zawsze warto mieć dobrego w tej materii.
StaryFan
Starter

Polubienia: 31
Otrzymane polubienia: 69

Postprzez szymken » piątek, 4 maja 2018, 13:43

Do samego Capeli mnie przekonywać nie musisz, bo bardzo go cenię i widziałbym go LA. Wiem jak wygląda payroll Rockets i zdaję sobie sprawę, że będzie ciężko im podjąć decyzję. Clint ma chyba 7 mln cap holda, Ariza coś 13 mln, ale mimo wszystko próbuję pokombinować z kontraktami Tuckera np. , bo IMO Capela spełnia świetnie swoją rolę i byłaby to naprawdę duża strata. Tak btw. mówi się o Bronie w Houston, ale jakim by Morey magikiem nie był to będzie się musiał srogo nakombinować. S&t Andersona czy cholera wie jakie inne ruchy, żeby trio LBJ,-CP-Harden mieć.

Lakers pójdą w LeBrona i PG, nie mam tu złudzeń, kwestia co jeśli im nie pyknie. AD czy Leonard/Thompson świetne opcje i poczekałbym, ale mam odczucia mieszane. W miłość do Lakers to już nikt chyba nie wierzy. AD to zdaje się człowiek Chicago, ci w 2 lata raczej się nie przebudują, ale jak mu się zamarzy hometown jak Georgowi? Leonarda biorę zawsze i wszędzie z jednym zastrzeżeniem wiem co z jego zdrowiem, o czym już wspominałeś. A Klay... GSW będzie ciężko skład utrzymać, KD już zapowiedział zdaje się, że mniej kasy nie weźmie ( bo i czemu, jak Curry nie wziął? ), ale do tego tez trochę czasu. Lakers to Lakers czasu nigdy nie maja, czekać nie będą. Z Jamesem i PG jeszcze coś powalczą, żeby tylko młodych nie rozsprzedali. Tez taka prawda, że takie umowy jak Hart, Bryant, Kuzma będą na wagę złota, bo z czego uzupełnienia składu ?

Do tej pory Malinki działały sprawnie, mam nadzieję na kontynuacje.
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 268
Otrzymane polubienia: 176

Postprzez Darek » sobota, 5 maja 2018, 08:57

Capela to odpuszczenie Randle'a i granie nim Ballem, Georgem, Ingramem i Kuzmą. IMO dalej kiepski spacing, a przecież na Szwajcara będzie trzeba wydać większą kasę niż na Randle'a. Pytanie o ile większą, bo jeśli np. Randle miałby wziąć jakieś 14 mln za sezon gry, a Capela ze 20, to ja wolę dołożyć te 4 miliony i mieć też Lopeza (myślę, że nie dostanie nigdzie więcej niż 10 mln za sezon). Zresztą nad Capelą nie ma co myśleć, bo moim zdaniem Houston prędzej zrezygnują z Arizy niż z niego. Nie zapominajmy też, że wejście w rywalizację o jego podpis gdy jest RFA oznacza co najmniej kilka dni przeciągania liny i oczekiwania czy Rockets wyrównają, a nie wiem, czy Magicowi będzie się to kalkulować, gdy w planach ma negocjowanie na kilu innych frontach.

Kolejna sprawa to to, czy rzeczywiście opłaca się koniecznie podążać za tym co grają Houston czy Golden, gdy ciężko będzie nam znaleźć lepszych wykonawców do takiej gry. IMO nawet Jazz pokazuje, że niekoniecznie trzeba iść w granie smallbalem by coś znaczyć w lidze. Może jestem staroświecki, ale nadal uważam, że w PO sporą wartością jest posiadanie gracza, który potrafi coś więcej niż tylko rollować do kosza, a Lopez i rzuci z półdychy i od czasu do czasu zagra przyzwoicie tyłem do kosza, a rim protectorem mimo słabej zbiórki wcale tak złym nie jest.

O Bryancie nie ma co wspominać, bo życzeniowo może być i Hakeemem, ale póki nie zagra choćby jednego przyzwoitego meczu na poziomie NBA, to nie powinno się go traktować jako nikogo więcej niż 3 centra w zespole na ostatnie minuty.
Darek
Starter

Polubienia: 149
Otrzymane polubienia: 71

Postprzez airmax » sobota, 5 maja 2018, 19:54

Capela za >20mln/y jest aktualnie Lakersom potrzebny jak rybie ręcznik.

Skąd w ogóle temat AD w Lakers? Gość ma 3 lata kontraktu, Pels grają fajny basket a tu ludzie chcą trzymać hajs na niego :? nieźle
airmax
All-Star

Polubienia: 64
Otrzymane polubienia: 106

Postprzez StaryFan » niedziela, 6 maja 2018, 10:47

airmax napisał(a):Capela za >20mln/y jest aktualnie Lakersom potrzebny jak rybie ręcznik.
A kto jest? Favors?

airmax napisał(a):Skąd w ogóle temat AD w Lakers? Gość ma 3 lata kontraktu, Pels grają fajny basket a tu ludzie chcą trzymać hajs na niego :? nieźle
Zaprawdę powiadam Ci, że będzie na rynku w momencie zejścia kontraktu Denga, gdy będziesz miał 6 graczy na debiutanckich umowach. Mądrze rozgrywając sytuację (mając w pamięci cap hold Ingrama) można mieć możliwość łatwego zrobienia miejsca na jego kontakt.
Zapewniam Cię również, że praca każdego GM obejmuje planowanie min 5 letnie. Salary cap, to tylko jeden z elementów budżetu kroczącego. Tu masz najlepszego Okonia w Ameryce https://pl.wikipedia.org/wiki/Peter_Drucker. Polecam bibliografię, nawet z czystej ciekawości.

Ile tych fajnych spotkań Pels zagrali -7?
StaryFan
Starter

Postprzez airmax » niedziela, 6 maja 2018, 15:37

StaryFan napisał(a): A kto jest? Favors?

Akurat dla mnie opcją nr 1 jest Lopez, przede wszystkim ze względu na cenę i to, że fajnie wyglądał z Juliusem na boisku. Ale skoro już przytoczyłeś Favorsa, to tak. Wolę Fava niż Capele za +20/y.

Capela jest spoko. Fajnie broni i biega do ataku ale gra z Hardenem i CP3, którzy odwalają tam całą robotę w ataku. Tam jego rola w ataku polega tylko i wyłącznie na dobijaniu niecelnych rzutów albo kończenie alley oppów. Poza tym jest dziurą w ataku. Walton gra taką a nie inną koszykówkę, że każdy gracz musi/powinien stanowić zagrożenie w ataku.

StaryFan napisał(a):Zaprawdę powiadam Ci, że będzie na rynku

Sorry ale Twoje zapewnienia niewiele tu znaczą. Równie dobrze AD może polecieć do Bostonu za jakiś pakiet w trejdzie jeśli nie zadeklaruje przedłużenia, i kolejne lata trzymania kasy lecą na marne.

Jeśli jest szansa na podpisanie PG na max kontrakcie to trzeba to podpisywać jak najszybciej. Dyskusja czy po sezonie w OKC, gdzie nie spełnił oczekiwań zasługuje na maxa moim zdaniem jest bezcelowa. Raz, że grał w Westbrookiem (LOL), a dwa to, że grał z Melo (LOL x 2). Przykład Oladipo pokazuje, że z tym typem aktualnie nie da się pokazywać pełni swoich możliwości. Nawet taki Sabonis gra fajny basket po odejściu z Okla.
airmax
All-Star

Postprzez StaryFan » niedziela, 6 maja 2018, 16:44

airmax napisał(a):Sorry ale Twoje zapewnienia niewiele tu znaczą. Równie dobrze AD może polecieć do Bostonu za jakiś pakiet w trejdzie jeśli nie zadeklaruje przedłużenia, i kolejne lata trzymania kasy lecą na marne.

A co ma znaczenie, fantazje wirtualnej ligi, czy zdrowy rozsądek ludzi liczących mln $?
A jak poleci, to nie będzie na rynku w 2020? I czemu ma lecieć, skoro grają fajny basket? Jak poleci zagrają fajniejszy?
StaryFan
Starter

Postprzez airmax » poniedziałek, 7 maja 2018, 17:43

StaryFan napisał(a):A co ma znaczenie, fantazje wirtualnej ligi, czy zdrowy rozsądek ludzi liczących mln $?

To w końcu kto mówi, ze Davis będzie do podpisania z FA? Chyba, że to Ty jesteś tym człowiekiem liczącym mln $?

StaryFan napisał(a):A jak poleci, to nie będzie na rynku w 2020?

Mocno wątpliwe żeby ktoś wypruł się z większości assetów bez gwarancji od Davisa, że przedłuży.

StaryFan napisał(a):I czemu ma lecieć, skoro grają fajny basket? Jak poleci zagrają fajniejszy?

Gdybyś przeczytał z uwagą i zrozumieniem mój poprzedni post to byś tego pytania nie zadał. Poleci wtedy, gdy będzie dla Pels jasne, że nie przedłuży z nimi kontraktu.
airmax
All-Star

Postprzez StaryFan » poniedziałek, 7 maja 2018, 21:40

airmax napisał(a):To w końcu kto mówi, ze Davis będzie do podpisania z FA? Chyba, że to Ty jesteś tym człowiekiem liczącym mln $?

A jest możliwość, aby zawodnik któremu skończył się kontrakt, nie decydował z kim podpisze następny?

airmax napisał(a):Gdybyś przeczytał z uwagą i zrozumieniem mój poprzedni post to byś tego pytania nie zadał. Poleci wtedy, gdy będzie dla Pels jasne, że nie przedłuży z nimi kontraktu.

Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem wcześniejsze posty, nie pisałbyś następnych. Czy PG podpisze kontrakt z OKC? Czy LBJ podpisze kontrakt z Cavs? Skoro znasz odpowiedzi, to chętnie Ci za nie zapłacą. Hayward nie "poleciał", Durant, Harford itd itp.

Czasami mam wrażenie, że nie czytasz nie tylko postów z tematu, ale również własnych, ulegając naturalnym ciągotom do konfrontacji.

Tak jak organizacja każdego kraju oparta jest na ustroju, prawie itd, tak NBA oparte jest na CBA, która gwarantuje "równowagę" pomiędzy interesami właścicieli i zawodników. Tak naprawdę, pierwszy moment w którym zawodnicy z pierwszej rundy draftu (bez ponoszenia ryzyka), mogą decydować o własnym losie, ma miejsce, po zakończeniu drugiej umowy. PG, DMC w tym roku, KL, KT w następnym AD w 2020. Jedynie PG był łaskawy strzelić focha wcześniej, co robiła reszta wiadomo. Nie zakładałem tego tematu, dla tłumaczenia rzeczy oczywistych.

I jak nie zaczynałbym FA od Capeli, tak muszę stwierdzić, że to co w tym roku robi z Gobertem, KATem, zasługuje na szacunek.

Ps. Pojawiła się plota, że PG już zdążył pokazać OKC środkowy palec. I tak jak lubiłem PG całą karierę, tak ze względu na rozwój Ingrama, mam mieszane uczucia. Oczywiście mogą grać obok, ale...

Podsumowując, 1+1 Bronka biorę w ciemno zawsze, 4-ro letniego maxa - za nic na świecie.
PG nie weźmie nic innego jak max, jak będzie dobrze, jak nie, też może być.
Żadnych DMC, chyba, że rocznego maxa w przypadku porażki wariantów wcześniejszych (kto mu da dużego po kontuzji?).
Randle - może być umowa<wartości - Gordon, Parker, Mirotić, Favors, czy choćby Tadek Young, z uwagi na brak $ i urodzaj na PF. Ciekawe kto zaryzykuje inwestycje w Parkera.
Przyjrzałbym się sytuacji Looneya - koniecznie, Dedmona, Noela - min, w zależności od sytuacji z gwiazdozbiorem- Exuma, O’Quinna, Mbah a Moute, Bartona, VanVleeta. Jak nie będzie PG, to Tyreke Evans (kolejny raz) pewnie przytuli duży roczny kontrakt. Jak zdechną opcje 1 i 2, złożyłbym ofertę Capeli (ze względu na Cap hold, pewnie go potrzymają +moratorium) bo niby dlaczego nie.

Ogólnie fajny rok, nawet jak nie wyjdą deale tuzów FA, można podpisać ciekawych graczy dla zwykłych assetów. Do 2020 czyli resetu $ ligi LAL ma sporą przewagę na rynku.
StaryFan
Starter

Postprzez airmax » wtorek, 8 maja 2018, 17:43

StaryFan napisał(a):Hayward nie "poleciał", Durant, Harford itd itp.

Nie porównuj Haywarda czy Horforda do Davisa ;) nie ten kapelusz.

OKC miało realne szanse na finał i zwycięstwo w nim, w takiej sytuacji nie pozbywasz się swojego najlepszego zawodnika nawet jeśli wiesz na 100%, że odejdzie.

StaryFan napisał(a):I jak nie zaczynałbym FA od Capeli, tak muszę stwierdzić, że to co w tym roku robi z Gobertem, KATem, zasługuje na szacunek.

Z RFA jest tak, że jeśli chcesz jakiegoś wyrwać to musisz do niego startować od razu. W innym wypadku nie ma co sobie głowy zawracać.
airmax
All-Star

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje