Draft 2017- rozgrywki NCAA i wszystko z tym związane

Wszystkie informacje oraz ciekawostki dotyczące wyboru pierwszoroczniaków.

Moderator: BlackMamba

Re: Draft 2017- rozgrywki NCAA i wszystko z tym związane

Postprzez szymken » piątek, 23 czerwca 2017, 07:36

Lakers chcą podpisać PJ Dozier, mój faworyt do naszego drugorundowca.

https://www.silverscreenandroll.com/201 ... 018-sacred

Są wpół drogi. Myślałem, że mają ogarniętego PG w wymianie, a tak ? Ciągle niebezpieczeństwo innej wymiany i że PG się może w tym nowym klubu spodobać.
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 258
Otrzymane polubienia: 175

Postprzez StaryFan » piątek, 23 czerwca 2017, 10:25

Drj miałeś napisać coś ciekawego o wymianie z Dlo. Napisz dlaczego lepsza jest w tym roku, niż np za rok.

Walton ma kolejnego ulubionego C:

Biały - v
Długi - v
Połamany - v
Wolny kloc - v
Duży kontrakt - v
Nie nadąża w obronie - v
Idealny

No cóż, chyba przeczekam erę Magica, widziałem już 2. Jak grał z KAJ, JW, był wybitny. W finale z Bulls grał jak Westbrook.
Znaczy nie tak szybko, po prostu ceglił niemiłosiernie. Potem wiadomo, brak kondona itd. Jeszcze popykał jako PF - tak sobie. Potem HC - Zbigniew B. polskiej reprezentacji. Następnie przez lata pier....ł takie banały, że pogoniono go z udziałów w LAL i był spokój.
Nie wiecie, ale West zablokował kilka wymian z młodymi w tle (dokładnie podobnych do ostatniej), Worthy itd. Klay Thompson to już GSW. West robił dokładnie odwrotnie - wybierał młodych (KB), goniąc przejrzałe gwiazdy.
Ciekawie będzie oglądać Minnesote, 76, Milwaukee Bucks - imponujące przebudowy.

Nieustanna głupota bywa irytująca, wskakuje do bandwagonu w/w ekip, do momentu odnalezienia rozumu przez fundusz rodziny Buss.
StaryFan
Starter

Polubienia: 28
Otrzymane polubienia: 61

Postprzez obiuankenobi » piątek, 23 czerwca 2017, 10:57

Wszystko wskazuje, że Lonzo był ich wyborem od początku. Tylko ściema była, żeby nikt go nie wziął przez przypadek z #1. Wciąż trade DLO uważam za zły ale jeśli rzeczywiście byli tak napaleni na Lonzo i widzą w nim taki potencjał to może i lepiej, że będzie tą drużynę miał na wyłączność i nie będzie się musiał nią dzielić przez ten pierwszy ale jak ważny rok. Walton też wygląda na zakochanego w nim po uszy.

Nieco zaskoczyła mnie jednak postawa Magica, Pelinki i Waltona w czasie draftowania. Mieli taki luz i spokój, że albo to wszystko dzieje się dokładnie tak jak sobie zaplanowali albo są totalnymi kretynami i nie wiedzą co się dzieje.

Teraz ponoć 2-3 weteranów z FA, gdzie Pelinka dał jasno do zrozumienia, że liczy się cap na 2018 więc szykować będą grube ale krótkie kontrakty, najpewniej 1+1.
obiuankenobi
Role Player

Polubienia: 3
Otrzymane polubienia: 11

DrJ lubi ten post.

Postprzez DrJ » piątek, 23 czerwca 2017, 11:43

Czy ciekawego to nie wiem, ale kilka moich spostrzeżeń:

1. Ja do samego oddania Mozga i DLo nie mam nic. Możemy dyskutować co do momentu jej przeprowadzenia, ale nie jest powiedziane, że ktoś by Ruska zgarnął, bo drużyny zaczynają robić cap space na 2018 rok, musiałeś coś dopłacić, a Ingram i #2 nie wchodzili w grę. Sam DLo oczywiście mógł zagrać trzeci rok, ale pierwsze doniesienia były takie, że LAL chcą za niego lottery pick. Ani Mavs, ani nikt inny się nie zdecydował na to, dopiero później doszedł do dealu Mozgov. Według mnie rynek po prostu zweryfikował wartość Russella. Widocznie coś jest nie tak z tym chłopakiem(mental, etyka pracy), że został pogoniony. I nie tylko Byron o tym wspominał, ale i uwielbiający go przecież Walton. Nie ma co po nim płakać, chociaż częściowo "umarł" za grzechy Kupchaka i Bussa. Ja akurat od dawna kwestionowałem jego waleczność i leadership w trakcie meczów.

2. W zasadzie powinienem od tego zacząć-obwiniać należy Kupchaka i Bussa-bo to ich działania teraz trzeba sprzątać. Śmiali się wszyscy(ja też) z Sacto, a po oddaniu Kuzyna robią dobrą przebudowę, nie tylko o draft, ale o krótkie/niegwarantowane umowy dla weteranów. Nasi dali prawie 50 baniek na rezerwowych.

3. Główną misją było zgarnięcie PG po promocji. Nie chodziło o Lonzo, a o PG. To w PG są zakochani, on przyciągnie FAsów itd, plus dochodzą prawa birda do niego. Na razie nasi polegi przy tej misji, ale uważam, że Indiana chce po prostu za dużo, ale czas nie działa na ich korzyść. Siłą rzeczy puszczą PG za orzeszki, bo wydymał ich swoją deklaracją okrutnie. Myślę, że gdyby dzisiaj był u nas PG, to ocena tego draftu byłaby inna. Na razie jest przeciętna. Przeciętna też dlatego, bo w 2018 roku nie mamy picków.

4. Kibic jest jednak naiwny z natury, mącili nam(SF, Szymkenowi czy mnie) glowy tymi doniesieniami o Joshu, o trade down, o milionie innych rzeczy, a już wszystko było ustalone. Walton się na Lonzo od początku napalił i koniec. Szkoda po prostu tej całej szopki. Z drugiej strony, to jak media i Lavar wcisnęli go do nas, to jest niesłychane. Presja mediów i potencjał marketingowy na pewno miały spory udział przy tym wyborze. Ale pocieszę was, za niedługo będzie powtórka-LiAngelo i LaMelo czekają w kolejce.

btw. jakim trzeba być pajacem, żeby w najważniejszym dniu swojego syna, jakim jest wybór w drafcie, robić z siebie takiego kretyna i chcieć być w blasku fleszy? To powinno być święto syna przecież, co nie?

5. @Air, sama strategia "dwa maxy w 2018 roku" nie jest zła, ale pod warunkiem, że dołączy do nas PG, bo on, Ingram i-niech stracę-Ball, plus cap space, będą lepszą zachętą dla wolnej agentury, niż 37-letni Bryant po kontuzjach. Może nasi doszli do wniosku, że przebudowa przez draft nie wyszła nam do końca na miarę oczekiwań? Mieliśmy pecha(?), bo nie wylosowaliśmy ani jednego #1 przez te lata tankowania. Cavs mieli ich 3 w ciągu chyba 4 czy 5 lat. Skutek jest też tego taki, że nie wybraliśmy FP. Oby Ingramowi się udało stać się dobrym graczem.

Z drugiej strony StaryFan kiedyś chciał u nas Jaxa. A umówmy się, że była spora szansa na to. Głosy na forach typu "Kupchak wróć!", "lepiej nic nie robić", to lepiej przemilczę. Właśnie Kupchak idealnie realizował strategię "lepiej nic nie robić" podczas offseason, draftów czy trade deadline. Przyszło co do czego, to "zrobił" z Dengiem i Mozem. MagRob oddali DLo(a za tego "elitarnego" PG nikt nie dał lottery picku) i Ruska, a wzięli rok Lopeza. A jęk jest taki, jakby co najmniej oddali Kurę czy Walla. A wolę mieć Lopeza na rok, niż Ruska jeszcze na 3.

6. Czekam na offseason i mimo wszystko nadal na PG, bo w Indy już nie zagra. Oby coś zrobili z kontraktem Blacka, o Beverleyu już wspominałem. Pisałem też, że Josh Hart zapowiada się ciekawie. Adebayo chodził w mockach w okolicach naszego picku, a skończył w Heat, dlatego nie ma co ślepo wierzyć w mocki, bo to był pewniak do 10-20. Na kilku graczy bez trade up nie było szans.

Wygrani draftu: Minnesota, Jazz(Mitchell), 76ers, Sacramento, względnie GSW z Bellem.

Przegrani: Ainge i Celtics, Pistons, (na razie) my, Bulls(widzicie, są jeszcze gorsze piony sportowe w NBA).
DrJ
All-Star MVP

Polubienia: 186
Otrzymane polubienia: 193

Postprzez StaryFan » piątek, 23 czerwca 2017, 12:39

Lepiej nic nie robić, niż stworzyć nowego Denga. Wyrywasz z kontekstu i jeszcze "przemilczasz". :)
Właśnie stworzyli równie cienki deal. Lepiej było nic nie robić.

"Walton się na Lonzo od początku napalił i koniec." A kto to jest Walton? Walton strasznie chciał ruskiego - dostał.
To jednoroczny główny asystent HC. Napalać to się może na tajski masaż, za swoją prywatną gotówkę, ryzykując swoim własnym rozporkiem. Nie jest skautem, trafia na dzisiaj kulą w płot, raz za razem. Niczego szczególnego JESZCZE nie pokazał.

Walton się napalił - niech odstawi zioło, polej go wodą, posyp lodem.

Jest takie powiedzenie GM - jak słuchasz hali i trenera to lądujesz między nimi. Jedna jego zachcianka była bardzo kosztowna, druga może być jeszcze bardziej dotkliwa. Paradoks Fana LAL polega na tym, że winni są zawsze Ci, których już nie ma.
Mieli miejsce na PG w tym OS, mieli miejsce w następnym, nic nie broni tego dealu dzisiaj, nawet jak PG trafi do LAL. Pytanie co by było, gdyby Jax wybierał z 7,2,2,2. 29 drużyn ligi złożyło oferty za Porziņģisa, Nit#$$%&@na to też kapitalny deal.

Każdy ma własne zdanie, Kupchak był dobry, KB dobry na ostatniej umowie, ruski był dobry, Deng jeszcze lepszy, Walton - cudotwórca, Magic itd.itp.
StaryFan
Starter

Postprzez DrJ » piątek, 23 czerwca 2017, 13:17

Jak to stworzyli nowego Denga? Lopez po roku odejdzie. Sam apelowałeś o zrzucenie umów m.in dla PG i granie o coś. I wyobrażałeś sobie, że ktoś te kontrakty przejmie za darmo? W przyszłym roku nie mamy picków, więc siłą rzeczy chcąc pozbyć się Ruska trzeba byłoby też poświęcić kogoś z młodych. Też DLo, bo miał on najwyższą wartość z dostępnych młodych, reszta ma minimalną na razie, a Ingram i #2 byli poza dyskusją.

Ja nie kwestionuję tego, co napisałeś o Waltonie, bo sam mam mieszane uczucia co do niego, ani co do "słuchania hali". Po prostu piszę jak zapewne było. Walton widocznie dał zielone światło do handlu DLo(swojego ulubieńca przecież kiedy przychodził), jednocześnie razem z FO uznali, że Ball jest w stanie go zastąpić.

Jeśli PG przyjdzie to deal się właśnie obroni, bo mając Balla, Ingrama, PG i brak Ruska w 2018 roku, nikt już poza jego największym fanem w Polsce nie będzie pamiętał o DLo.

Wybierał z #4 i przyszłego FP po dwóch latach zniechęcił tak, że ten chce się wynosić z Nowego Jorku. Z Noahem się też popisał.
DrJ
All-Star MVP

Polubienia: 186
Otrzymane polubienia: 193

Postprzez StaryFan » piątek, 23 czerwca 2017, 13:35

DrJ napisał(a):Wybierał z #4 i przyszłego FP po dwóch latach zniechęcił tak, że ten chce się wynosić z Nowego Jorku. Z Noahem się też popisał.

Niech odstawi zioło, polej go wodą, posyp lodem.
KP nie ma ochoty wynosić się z NY, w swej naiwności liczy, że pogoni Jaxa i "obroni" grubego (Lala już pracuje nad nowym sponsorem, to będzie mu łatwiej strawić deal).

Oczywiście Dlo to miękka faja (na dzisiaj), po prostu za rok spuściłbym w dealu Denga, a SP byłoby mniejsze u ruskiego (na to się zanosi u Denga).
StaryFan
Starter

Poprzednia strona

Powrót do Draft