Draft 2017- rozgrywki NCAA i wszystko z tym związane

Wszystkie informacje oraz ciekawostki dotyczące wyboru pierwszoroczniaków.

Moderator: BlackMamba

Re: Draft 2017- rozgrywki NCAA i wszystko z tym związane

Postprzez DrJ » niedziela, 18 czerwca 2017, 15:47

StaryFan napisał(a):Co musiał zrobić JJ, że im się nie podobało, a byli zachwyceni MF https://youtu.be/aUmw6anaSps.

Ps. nie dostaną od Suns, nic za co warto byłoby stracić najlepszego atletę i obrońcę z klasy. To musiałby być pick top 5 2018, a to raczej niemożliwe. Suns nie bardzo mają assety na taki deal. Nie wierzą w PG zupełnie, więc ruski i Deng jeszcze posiedzą w LAL.

Widziałem na żywo ten trening online i ceglił nieźle, ale też nie przesadzajmy z tymi workoutami. Scouci obserwują ich od wielu miesięcy i wiedzą o nich wszystko, również cały background, a workouty to są zazwyczaj jakieś gierki 1-na-1 i rzutówka. Zbyt wielu rzeczy nie jesteś w stanie z tego wywnioskować.

Suns od biedy daliby Bledsoe i wzięli jakiś toksyczny kontrakt plus zamienili się pickami, ale pod warunkiem, że są bardzo napaleni na Lonzo, a nasi zrezygnowali całkowicie z JJ i z Lonzo.
DrJ
All-Star MVP

Polubienia: 186
Otrzymane polubienia: 198

Postprzez StaryFan » niedziela, 18 czerwca 2017, 16:10

DrJ napisał(a):ale też nie przesadzajmy z tymi workoutami.

Ależ ja nie przesadzam, po prostu śmieszą mnie opinie, gdzie po jednym treningu ktoś jest słaby lub fenomenalny.

DrJ napisał(a): Suns od biedy daliby Bledsoe i wzięli jakiś toksyczny kontrakt plus zamienili się pickami, ale pod warunkiem, że są bardzo napaleni na Lonzo, a nasi zrezygnowali całkowicie z JJ i z Lonzo.

Po co Ci Bledsoe? Albo wyczyszczą miejsce na 2 maksy i dadzą szansę na grę o coś. Albo nie ma szans na PG (moim zdaniem Indiana dostanie propozycję - nie do odrzucenia w tym roku - nie od LAL).
Wiem jak rzuca JJ, ale on miał 38%, a w drugiej połowie grubo ponad 40 (ostatnio 48). To ile ma rzucać 60? aby nie mieć czerwonej flagi.

Zawsze kupujesz prospekt i nadzieję. Elitarny atletyzm i obrona jest pewna, granie na piłce też. W najgorszym razie będzie 3 opcją z elitarną obroną na już. Rzut poprawiał z miesiąca na miesiąc. Suns nie zawalą SC Dengiem, bo sytuację mają niewiele lepszą, a z Dengiem/ruskim o wiele gorszą http://hoopshype.com/salaries/phoenix_suns/
Deal z Sac tak, deal z PHX nie. Tym bardziej, że wydymali Kupchaka bez mydła, nasz Brooklyn już był i wystarczy.
StaryFan
Starter

Polubienia: 30
Otrzymane polubienia: 67

Postprzez january » niedziela, 18 czerwca 2017, 16:15

Jest Pelinka nie Kupchak, a ja Pelinkę pamiętam jako mordercę negocjacyjnego ;)

Co do Josha - FT gorsze od Shaqa w college wyraźnie pokazują, że z jego techniką rzutu jest źle. Dodatkowo suche cyfry, suchymi cyframi, ale on trafia dobrze totalnie open rzuty, natomiast ma fatalną skuteczność gdy ktoś jest w pobliżu (mówimy o catch and shoot). A jedna z jego zalet czyli pnr ballhandler będzie zabijana przez under, gdyż JJ ma fatalny pullup.

Pod wieloma względami wolę Tatuma i Smitha, więc przy korzystnym dealu klepię 2kę bez wahania.
No i LAL raczej skłaniają się ku Lonzo, więc pamiętaj o tym.
january
Administrator

Polubienia: 9
Otrzymane polubienia: 56

Postprzez StaryFan » niedziela, 18 czerwca 2017, 17:11

january napisał(a):Jest Pelinka nie Kupchak, a ja Pelinkę pamiętam jako mordercę negocjacyjnego ;)

Co do Josha - FT gorsze od Shaqa w college wyraźnie pokazują, że z jego techniką rzutu jest źle. Dodatkowo suche cyfry, suchymi cyframi, ale on trafia dobrze totalnie open rzuty, natomiast ma fatalną skuteczność gdy ktoś jest w pobliżu (mówimy o catch and shoot). A jedna z jego zalet czyli pnr ballhandler będzie zabijana przez under, gdyż JJ ma fatalny pullup.

Pod wieloma względami wolę Tatuma i Smitha, więc przy korzystnym dealu klepię 2kę bez wahania.
No i LAL raczej skłaniają się ku Lonzo, więc pamiętaj o tym.

Mordercę który zerżnął Kupchaka - takich to akurat nie brakuje.
Co do całej reszty - klepiemy to samo, każdy o tym wie, gdyby miał pullup i kontestowany catch and shoot, siedziałby w Bostonie z 1. DA nie oddałby #1 za worek picków.

Co do Lonzo w LAL - wolałbym spuścić 2 1rd z tego roku (#2 i#28) z Ruskim i Brytolem, niż oglądać BBB przez 4 lata.
To archaiczny gracz bez obrony i największa nadzieja na pudło od czasu AB. Nigdy nie był w moim top 5, u mnie poszedłby za NTILIKINĄ.
Lonzo i DAR - obrona Smusha Parkera i Vujačića, jak nie gorsza.
Zapisz sobie - za rok, dwa, rozstrzygną to na parkiecie.
StaryFan
Starter

Postprzez Darek » niedziela, 18 czerwca 2017, 17:18

Mnie w Lonzo odrzuca przede wszystkim taki sobie pierwszy krok - D'Angelo powinien mieć na obwodzie kogoś, kto będzie lepiej mijać rozgrywających rywali. O p'n'r jakoś mocno się nie obawiam, bo on jest na tyle dobrym passerem, że powinien ogarnąć.

Dokopałem się na lakersground do ciekawych statystyk (co prawda nie wiem na jakiej próbce), więc wrzucę i tutaj:

Isolation Scoring
Fultz: 9/29, 31% aFG%
Ball: 13/27, 59.3% aFG%
Fox: 17/41, 42.7% aFG%
Smith: 28/83, 40.4% aFG%

Pick and roll:
Fultz: 58/117, 54.7% eFG%
Ball: 14/25, 62% eFG%
Fox: 48/106, 45.8% eFG%
Smith: 38/88, 46% eFG%

Constested jumpers
Fultz: 8/28, 28.6%
Ball: 24/53, 45.3%
Fox: 3/13, 23.1%
Smith: 9/31, 29%

Uncontested jumpers
Fultz: 4/7, 57.1% (that offense)
Ball: 10/26, 38.5%
Fox: 3/17, 17.6% (wow)
Smith: 6/13, 46.2% (that offense)

Performance on floaters
Fultz: 8/24, 33%
Ball: 2/4, 50%
Fox: 11/29, 38%
Smith: 4/12, 33%
(Data vs man to man defense)

Shots off the dribble
Fultz: 42/104, 40.4%
Ball: 13/28, 46.4%
Fox: 18/63, 28.6%
Smith: 28/86, 32.6%

Driving:
Fultz: 48/82, 58.5%
Ball: 43/61, 70.5%
Fox: 60/105, 57.1%
Smith: 53/91, 58.2%

Breakdown of 154 shots from pass outs Roll man: 77 Spot up shooter: 60 Cutter: 17 Lonzo: 49/93, 1.145 PPP Rest of team: 30/61, 0.811 PPP

Generalnie wnioski są znane - gość ma problem z kreowaniem sobie pozycji do rzutu, nie nawykł do grania p'n'r na uczelni, ale jednocześnie reszta zawodników ucla wraz z nim na parkiecie potrafiła wejść na wyższy poziom.

Tak patrzę na te wjazdy i on statystycznie nie wygląda źle, na oko wydaje się gorszy.

Wszystko stąd: https://twitter.com/T1m_NBA/status/872492353084428288
Darek
Starter

Polubienia: 146
Otrzymane polubienia: 69

szymken lubi ten post.

Postprzez szymken » niedziela, 18 czerwca 2017, 19:04

phpBB [media]

Takie coś mi wpadło w ręce. Ja już jestem pogodzony. Będzie co będzie, wziąłem się za materiały takie mniej popularne.
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 266
Otrzymane polubienia: 176

Postprzez StaryFan » niedziela, 18 czerwca 2017, 19:49

Znaczy, że Fultz: 9/29, 31% aFG% izolacji, tyle trafił przez sezon? Sam widziałem w dwóch meczach więcej. To chodzi w sieci jakiś czas i było robione pod Lonzo.

Co do Lonzo, z doświadczenia wiem, że "nawiedzonych" ludzi omija się bardzo szerokim łukiem.

Kontekst "nawiedzenia" nie jest istotny, to mogą być $, szacunek, mania wielkości, pycha itd. itp.
Po jakimś czasie przesłania to rzeczywistość. To nie tylko LaVar p....i głupoty. Młody chlaszcze wyuczonymi kawałkami i wcale nie jest lepszy.

Co do starego i jego 3 potomstwa w LAL, no cóż:

Nigdy nie walcz z durniem, ponieważ sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. Mam nadzieję, że dadzą sobie spokój.
StaryFan
Starter

Postprzez DrJ » niedziela, 18 czerwca 2017, 21:18

StaryFan napisał(a):Po co Ci Bledsoe? Albo wyczyszczą miejsce na 2 maksy i dadzą szansę na grę o coś. Albo nie ma szans na PG (moim zdaniem Indiana dostanie propozycję - nie do odrzucenia w tym roku - nie od LAL)

Bo dostajesz dobrego gracza do wyjściowej piątki z dobrą umową, rok krótszą od Moz/Denga. Jeśli Suns są tak bardzo napaleni na Balla, to przełkną ten dodatkowy rok, a max Bookera i tak później wchodzi. Ale tu jest dużo jeśli, głównie czy nasi w ogóle myślą o handlu pickiem i olaniem JJ/LB.

O tych "miejscach na dwa maxy" to słyszę od dawna. Typowe myślenie Kupchaka. Wolni agenci się jakoś nie pchali do nas. Teraz w końcu miał elastyczność na dwa maxy, to nas załatwił...na maxa. To myślenie jest też oparte na przeświadczeniu, że młodzi zrobią jakiś mega progres w przyszłości. Ja mam mieszane uczucia, może Ingram jedynie.

"Albo wyczyszczą miejsce na dwa maxy i dadzą szanse na grę o coś"-my to może wpierw chociaż obijmy się o PO jak Utah w ubiegłym roku, wtedy może kogoś na maxie podpiszemy i pomyślimy o czymś.
DrJ
All-Star MVP

Postprzez StaryFan » niedziela, 18 czerwca 2017, 21:27

DrJ napisał(a):
StaryFan napisał(a):Po co Ci Bledsoe? Albo wyczyszczą miejsce na 2 maksy i dadzą szansę na grę o coś. Albo nie ma szans na PG (moim zdaniem Indiana dostanie propozycję - nie do odrzucenia w tym roku - nie od LAL)

Bo dostajesz dobrego gracza do wyjściowej piątki z dobrą umową, rok krótszą od Moz/Denga. Jeśli Suns są tak bardzo napaleni na Balla, to przełkną ten dodatkowy rok, a max Bookera i tak później wchodzi. Ale tu jest dużo jeśli, głównie czy nasi w ogóle myślą o handlu pickiem i olaniem JJ/LB.

O tych "miejscach na dwa maxy" to słyszę od dawna. Typowe myślenie Kupchaka. Wolni agenci się jakoś nie pchali do nas. Teraz w końcu miał elastyczność na dwa maxy, to nas załatwił...na maxa. To myślenie jest też oparte na przeświadczeniu, że młodzi zrobią jakiś mega progres w przyszłości. Ja mam mieszane uczucia, może Ingram jedynie.

"Albo wyczyszczą miejsce na dwa maxy i dadzą szanse na grę o coś"-my to może wpierw chociaż obijmy się o PO jak Utah w ubiegłym roku, wtedy może kogoś na maxie podpiszemy i pomyślimy o czymś.

No, na pewno. Zwłaszcza ja mam "typowe myślenie Kupchaka" :lol: Coraz bardziej zabawnie.
StaryFan
Starter

DrJ lubi ten post.

Postprzez DrJ » niedziela, 18 czerwca 2017, 21:30

Nie mówię, że Ty, ale on co chwilę chwalił się "flexibility", mówił o maksymalnych umowach, ale jak wyszło to wszyscy wiemy.
DrJ
All-Star MVP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Draft