Draft 2015

Wszystkie informacje oraz ciekawostki dotyczące wyboru pierwszoroczniaków.

Moderator: BlackMamba

Draft 2015

Postprzez szymken » piątek, 10 kwietnia 2015, 17:20

Z racji , że March Medness już zakończony, podczas którego mistrzostwo wywalczyli koszykarze z uczelni Duke myślę, że warto założyć temat dotyczący tegorocznego draftu.
Obrazek

Najważniejsze daty tegorocznego naboru:

26.04- deadline na zgłaszanie się do tegorocznego draftu
12-17.05- NBA Draft Combine
19.05- Loteria Draftu 2015
25.06- NBA Draft 2015

Z punktu widzenia kibica LA Lakers najważniejsza jest data loterii. Bardzo dużo od niej zależy. Jak wiadomo nasz wybór jest chroniony w TOP5. Wylosowanie wyboru niższego niż 5 powoduje, że nasz wybór dostaje Philadelphia 76ers. Oprócz naszego wyboru mamy jeszcze pick Houston Rockets chroniony dla wyborów 1-14.

Według ostatnich mocków strony draftexpress, według większości kibiców uznawanej za najbardziej wiarygodną, TOP10 wygląda następująco:

1. Karl Towns PF/C Kentucky
2. Jahlil Okafor C Duke
3. Emmanuel Mudiay PG Guangdong/Chiny
4. D'Angelo Russell PG/SG Ohio State
5. Justise Winslow SF Duke
6. Willie Cauley-Stein C Kentucky
7. Mario Hezonja SG/SF Barcelona
8. Kristaps Porzingis PF Sevilla
9. Stanley Johnson SF Arizona
10. Frank Kaminsky PF Wisconsin

Warto powiedzieć, że są już pierwsi zawodnicy deklarujący przystąpienie do draftu. Z TOP10 są już Karl Towns, Jahlil Okafor i Willie Cauley-Stein.

Ja osobiście chciałbym usłyszeć podczas draftu 2015 następująca formułkę :
“With The____ Pick In The 2015 NBA Draft Los Angeles Lakers select Jahlil Okafor from the University of Duke” ;)
Ostatnio edytowano sobota, 11 kwietnia 2015, 11:27 przez szymken, łącznie edytowano 1 raz
szymken
All-Star MVP

Polubienia: 266
Otrzymane polubienia: 176

Re: Draft 2015

Postprzez airmax » piątek, 10 kwietnia 2015, 17:53

szymken napisał(a):Najważniejsze daty tegorocznego naboru:

26 kwiecień- deadline na zgłaszanie się do tegorocznego draftu
12-17 maj- NBA Draft Combine
19 maj- Loteria Draftu 2015
25 czerwiec- NBA Draft 2015

Z punktu widzenia kibica LA Lakers najważniejsza jest data loterii.

Mam nadzieję, że Silver nie zrobi mnie w chuja i na moje urodziny dostanę mały prezencik od NBA ;)
airmax
All-Star

Polubienia: 64
Otrzymane polubienia: 106

szymken lubi ten post.

Postprzez january » niedziela, 12 kwietnia 2015, 11:40

Pick w top2 determinuje wybór centra (Towns lub Jahill). Numer 3 to kombinowanie z Philly (czemu nie?), bądź Russell/ ktoś kto wyskoczy po testach wyżej. Niżej to już zagwozdka, bo nie wiem kogo bym prócz tej trójki brał na ten moment (Winslow?). Jak wylecimy z top5 to szlag mnie trafi.

One time dobre losowanie...
january
Administrator

Polubienia: 9
Otrzymane polubienia: 56

Postprzez airmax » niedziela, 12 kwietnia 2015, 13:09

Ja myślę, że nawet z #3 możemy wybrać Okafora.

Kluczem będzie to, żeby przed nami byli Knicks i Sixers. NYK z tego co słyszałem bliżej mają do Townsa, a Sixers na 80% będą brać Russella, nie po to oddawali MCW, żeby teraz brać kolejnego centra.
airmax
All-Star

Polubienia: 64
Otrzymane polubienia: 106

Postprzez szymken » niedziela, 12 kwietnia 2015, 13:21

NYK raczej na pewno wezmą Townsa. Dziś czytałem, że Phil planuje podbijać w offseason po Monroe. Towns + Monroe pod koszem = sieczka IMO.
Także spokojnie z trzecim pickiem może być Okafor dostępny, bo Phila musi wziąć Russela. Do Minny z kolei Towns też pasuje bardziej niż Okafor, tak mi się zdaje przynajmniej.
Zresztą jak będzie dar od niebios i #1 pick dla nas, to Ramona wspominała, że naszym się podoba chłopak z Kentucky więc też nie wykluczone, że mamy go ponad Okaforem.
szymken
All-Star MVP

Postprzez DrJ » niedziela, 12 kwietnia 2015, 15:16

Bardzo słusznie. Też go wolę bardziej od nowego Ala Jeffersona
DrJ
All-Star MVP

Polubienia: 186
Otrzymane polubienia: 198

Postprzez StaryFan » niedziela, 12 kwietnia 2015, 17:12

DrJ napisał(a):Bardzo słusznie. Też go wolę bardziej od nowego Ala Jeffersona

Towns wygląda na obiecującego twp, Okafor na "lepszego" Ala. JO słabo wyglądał przy większych (grubszych) C -Poeltl , Karnowski.
Towns ma lepszy rzut, obronę, wolne - dlaczego wszyscy chcą Okafora? Tak jednowymiarowy jak Jefferson nie będzie, ale na dużo bardziej uniwersalnego nie wygląda.
Pick HR wylądował na Carisa LeVerta, ma kapitalne warunki, może być dostępny.
Ciekawe ile dostanie KJ McDaniels - facet był w czołówkach statystyk obrońców - w RY (znaczy jak grał). HR zaniżają wartość jego kontraktu.
Dawno w LAL nie było takiej obrony na obwodzie.

Ciekawy ranking - http://www.nba.com/2015/news/hca/03/23/ ... y-players/
Moim zdaniem na dziś, Leonard robi największą różnicę po obydwu stronach. Davis jest kapitalny, ale podkoszowych nie wyłącza. Kałaj na obwodzie morduje każdego. Co tu robi Bronek, to akurat pojęcia nie mam.
StaryFan
Starter

Polubienia: 30
Otrzymane polubienia: 67

Postprzez szymken » niedziela, 12 kwietnia 2015, 18:13

Dlaczego chcę Okafora? Na wstępie powiem, że nie jest dużo wyżej u mnie w stosunku do Towns'a. Jak się trafi jeden czy drugi, to się będę cieszył jak dziecko.

Okafora chcę, ponieważ gość ma takie warunki, że jeśli tylko nie będzie leniem i nie trafi do beznadziejnej organizacji, to spokojnie może być solidnym obrońcą na obręczy. On ma dopiero 19 lat. Jest silny, szybki i do tego ten wingspan . Kwestia nauki i chęci.

Ofensywnie to już w ogóle. Gra przodem, tyłem do kosza , kozioł, wychodzenie z podwojeń. Rzutu jeszcze nie ma, ale jak pisałem w meczach NCAA już powoli jumperki dodawał.

W ogóle skąd ta pewność, że Okafor to Big Al, Russel to Jennings, Towns to Horford( najczęściej widziana kompresja)? Moim zdaniem kwestia indywidualna i do tego organizacja do jakiej się trafi. Ale to moje zdanie.

Pick Hou LeVert jak najbardziej. Straszną obsuwę zaliczył. Był w TOP15 nawet z tego co pamiętam.
szymken
All-Star MVP

airmax lubi ten post.

Postprzez DrJ » niedziela, 12 kwietnia 2015, 19:02

Po ubiegłorocznym skandalu, czyli wyborze Lebrona do All-Defensive 2 Team, przestałem brać wszelkie wybory na poważnie.
DrJ
All-Star MVP

Polubienia: 186
Otrzymane polubienia: 198

Postprzez StaryFan » niedziela, 12 kwietnia 2015, 19:18

szymken napisał(a): W ogóle skąd ta pewność, że Okafor to Big Al, Russel to Jennings, Towns to Horford( najczęściej widziana kompresja)? Moim zdaniem kwestia indywidualna i do tego organizacja do jakiej się trafi. Ale to moje zdanie.

Nie ma żadnej pewności. To raczej przedstawienie predyspozycji na chwilę obecną. Do wychowania graczy, potrzebni są weterani.
Po prostu Towns, już dzisiaj gra po obydwu stronach ( staty ofensywne miał podobne, tylko minuty grał małe 2/3 JO). Natomiast w obronie jest bestią.
Nie zawiódł w FF, chociaż przegrał. U Okafora bardziej od obrony bolą mnie osobiste. Może kuzyna na mentora?:) Prawie był w LAL, za rok min dla weteranów jeszcze przygarnie.

Jeszcze do poprzednich wpisów, nie jest powiedziane, że 76 nie wezmą Towns'a, Okafora i postawią na SG. Skoro Noel to PF:).
Tyle, że są zdrowi, a to akurat niezbyt wpisuje się w ich schemat. Zawsze też można przygarnąć Towns'a i wymienić jego, lub Noela.
Embid +Towns :o
StaryFan
Starter

Polubienia: 30
Otrzymane polubienia: 67

Następna strona

Powrót do Draft