Draft 2015

Wszystkie informacje oraz ciekawostki dotyczące wyboru pierwszoroczniaków.

Moderator: BlackMamba

Re: Draft 2015

Postprzez DrJ » sobota, 27 czerwca 2015, 08:49

Air napisał(a):W obronie na pewno znów będziemy w ogonie (a szczególnie jak podpiszemy LMA) ale co tam, na początek dobry atak mi wystarczy, żeby zarywać nocki 8-)

Dlaczego? Nie jest to może jakiś shot-blocker,ale bardzo solidny obrońca,bardzo dobry rim-protector(lepszy od wielu nominalnych centrów) z zabójczym mid-range. Jakieś minuty można grać nim na 5. Można też oczywiście podjąć opcję Hilla lub zrezygnować z niej i podpisać z nim za mniej,bo takie też głosy z obozu fanów Lakers słyszałem.

Pierwszy raz chyba obejrzę SL z ekscytacją dzieciaka
DrJ
All-Star MVP

Polubienia: 187
Otrzymane polubienia: 200

Postprzez StaryFan » sobota, 27 czerwca 2015, 09:12

Air napisał(a):A to na pewno z powodu głowy, czy może lepszej defensywy?

Mówimy o sportowcu. Mówiąc "problemy z głową", mam na myśli brak "chłodnej głowy", problemy z forsowaniem gry (ala Brandon Jennings), spadek jakości pod presją itd itp.
Nie chodziło o palenie zioła, grając na mandolinie o 2 w nocy w parku. 3/19 bez względu na defensywę, czy słabszy dzień, dobrym świadectwem nie jest (a to nie jedyne 3/...).

Co do Browna, oczywiście, że trafiał te 44 i 45 w 3 i 4 roku. Tyle, że był 3, 4 lata starszy od reszty, a w NBA nikt nie będzie się przyglądał jak Brown rzuca :)
Na Draft Combine zmalał z 6'7'' na 6'5'' a to w NBA na SF może być sporym problemem.
Nie chce mi się grzebać w statystyce, ale większość 3 trafia z czyściutkich pozycji. Fredette i Stauskas też to potrafili.
Co do obrony, to te 6'5'' może (nie musi), znacząco obniżyć sufit w D.
StaryFan
Starter

Polubienia: 31
Otrzymane polubienia: 68

Postprzez DrJ » sobota, 27 czerwca 2015, 09:16

No,ale przy Bryancie chyba nie masz wątpliwości kto ma pierwszeñstwo do robienia 3/...?
DrJ
All-Star MVP

StaryFan lubi ten post.

Postprzez StaryFan » sobota, 27 czerwca 2015, 09:33

DrJ napisał(a):No,ale przy Bryancie chyba nie masz wątpliwości kto ma pierwszeñstwo do robienia 3/...?

:D Nie, nie mam.
Jestem lekko zirytowany, bo Oubre był na wyciągnięcie ręki, a tylu młodych zdolnych na RC, oprócz LAL, miałaby tylko MT.
Oubre może grać na 2,3 i za parę lat powinien być kapitalny. No cóż, było minęło.

Edit
Jednak w przypadku dojścia Cousinsa, oraz biorąc pod uwagę jęzor Bryanta, to Kobas może nie dożyć do następnego 3/...? :lol:
Ostatnio edytowano sobota, 27 czerwca 2015, 09:53 przez StaryFan, łącznie edytowano 1 raz
StaryFan
Starter

Postprzez DrJ » sobota, 27 czerwca 2015, 09:51

Ale jak chciałbyś przejąć Oubre? W mockach był nawet w top10 czasami. Z #27 skok do drugiej dziesiątki to już spory ruch. Musiałby Mitch dołożyć jakieś assety z rosteru,ale kogo,Younga? Kolegę ze szkolnej ławki Ryana K? Nie było szans po prostu.
DrJ
All-Star MVP

Postprzez StaryFan » sobota, 27 czerwca 2015, 09:58

DrJ napisał(a):Ale jak chciałbyś przejąć Oubre? W mockach był nawet w top10 czasami. Z #27 skok do drugiej dziesiątki to już spory ruch. Musiałby Mitch dołożyć jakieś assety z rosteru,ale kogo,Younga? Kolegę ze szkolnej ławki Ryana K? Nie było szans po prostu.

A za co poszedł do WASHINGTONU?
StaryFan
Starter

Postprzez DrJ » sobota, 27 czerwca 2015, 10:02

No za wybór z drugiej dziesiątki.

Boston Celtics wykonali mocną ostatnią próbę przebicia się do pierwszej 10 draftu, w kulminacyjnym momencie przedstawiając ofertę dla Charlotte Hornets, która zawierała do sześciu picków, w tym potencjalnie cztery w pierwszej rundzie (kombinacja picków z tego draftu i przyszłych), w zamian za dziewiąty numer.

Zatem widzisz, Danny mający o wiele więcej argumentów nawet nie dał rady. Lakers nie mieli nic do zaoferowania
DrJ
All-Star MVP

Postprzez StaryFan » sobota, 27 czerwca 2015, 10:09

DrJ napisał(a):No za wybór z drugiej dziesiątki.

Boston Celtics wykonali mocną ostatnią próbę przebicia się do pierwszej 10 draftu, w kulminacyjnym momencie przedstawiając ofertę dla Charlotte Hornets, która zawierała do sześciu picków, w tym potencjalnie cztery w pierwszej rundzie (kombinacja picków z tego draftu i przyszłych), w zamian za dziewiąty numer.

Zatem widzisz, Danny mający o wiele więcej argumentów nawet nie dał rady. Lakers nie mieli nic do zaoferowania

No dobra, ale mówimy o 15 i 19, i transakcji wiązanej, nie o paczce za 9. W tym wypadku to co otrzymała AH, to podobne assety do 27+34+$+NY+drugorundowy w następnych latach, a nawet gorsze.
StaryFan
Starter

Postprzez obiuankenobi » sobota, 27 czerwca 2015, 10:21

DrJ napisał(a):

Pierwszy raz chyba obejrzę SL z ekscytacją dzieciaka

Same.

Panowie nie ma co narzekać. Z każdą informacją, highlightem, wywiadem cieszę się że poszli w Russela. Szkoda mi cholernie Okafora ale mogliśmy mieć tylko jednego z nich. Liczmy, że wybrali właściwie.

Za dalszymi numerami mogło być lepiej ale hej, nie można mieć wszystkiego. Jest jeszcze FA i są jeszcze ludzie spoza draftu. Będzie dobrze. A najlepsze, że mam wrażenie, że jesteśmy już krok do przodu w stosunku do 76ers, którzy tankują od 3 sezonów bez żenady.
Lakers sa na najlepszej drodze a by w tym sezonie ogrywać młodych, w przyszłym dołożyć superstara, za dwa lata dobijać do czołówki.

...lub przekonać się, że wybrali jednak busty, heh.
obiuankenobi
Role Player

Polubienia: 3
Otrzymane polubienia: 12

DrJ lubi ten post.

Postprzez Air » sobota, 27 czerwca 2015, 10:45

DrJ napisał(a):Dlaczego? Nie jest to może jakiś shot-blocker,ale bardzo solidny obrońca,bardzo dobry rim-protector(lepszy od wielu nominalnych centrów) z zabójczym mid-range. Jakieś minuty można grać nim na 5. Można też oczywiście podjąć opcję Hilla lub zrezygnować z niej i podpisać z nim za mniej,bo takie też głosy z obozu fanów Lakers słyszałem.

Chodziło mi o to, że gdy podpiszemy LMA, to nie podpiszemy Gasola i tym samym zostajemy z dziurą na centrze. LMA może coś pograć na C, bronić solidnie ale nie jest on typem "generała" w obronie, którego potrzebują Lakers i który będzie czuwał nad całą defensywą i ogarniał błędy Clarksona, Russella i Bryanta.

Po prostu za dużo będziemy mieć słabych defensorów w jednym lineupie.

EDIT: Oczywiście może być gorzej - możemy podpisać Love'a za LMA... ;)

StaryFan napisał(a):Mówimy o sportowcu. Mówiąc "problemy z głową", mam na myśli brak "chłodnej głowy", problemy z forsowaniem gry (ala Brandon Jennings), spadek jakości pod presją itd itp.
Nie chodziło o palenie zioła, grając na mandolinie o 2 w nocy w parku. 3/19 bez względu na defensywę, czy słabszy dzień, dobrym świadectwem nie jest (a to nie jedyne 3/...).

Ale ja dobrze wiem co miałeś na myśli. Pytam z tego względu, gdyż czytałem, że po prostu nie miał jeszcze okazji mierzyć się z tak dobrze przygotowaną obroną, która uwidoczniła jego słabości i po prostu go to przerosło wtedy. I jeżeli to prawda, to ja bym do 19-latka nie miał o to pretensji (szczególnie, że był uważany za #1 opcję, więc na pewno czuł się odpowiedzialny za zespół). Ale każdy ma jakieś swoje kryteria oceny.
Air
Administrator Główny

Polubienia: 180
Otrzymane polubienia: 102

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Draft